Blok 48 zemí zasáhl proti používání kryptoaktiv, aby se vyhnul daním • Zaregistrujte se

Blok 48 zemí zasáhl proti používání kryptoaktiv, aby se vyhnul daním • Zaregistrujte se

Kryptoměna se ukázala jako neuspokojivá alternativa k fiat měně, špatná náhrada za tradiční cenné papíry a špatný uchovatel hodnoty. Mnoha lidem to ale pomohlo prát peníze a vyhýbat se placení daní.

Do roku 2027 48 zemí doufá, že sníží svou efektivitu v těchto rolích prostřednictvím standardu: Crypto Asset Reporting Framework (CARF).

CARF byl vyvinut Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v rámci 168členného Globálního fóra o transparentnosti a výměně informací pro daňové účely, kde se G20 a OECD snaží dohodnout a půjčit ruka.

Jak název napovídá, toto fórum je o sdílení dat, aby daňové úřady každé země měly informace, které potřebují, aby porozuměly pohybu peněz a zajistily, že uvidí, co mohou zdanit. Fórum a legislativní nástroje, které sponzorovalo, zahrnují požadavky na podávání zpráv, které zajišťují, že subjekty usnadňující transakce shromažďují relevantní informace a budou sdíleny.

CARF nabízí podobné požadavky na podávání zpráv pro aktiva kryptoměny.

Všimněte si termínu „krypto aktiva“. To je důležité, protože kryptoměna není jediným nástrojem založeným na blockchainu, který úřady znepokojuje.

Některé z nich, stejně jako nezaměnitelné tokeny, jsou založeny na stejné teorii „největšího blázna“, která vyhnala ceny kryptoměn nahoru a mohla by přilákat zajímavé investory.

Jiné jsou ale méně kontroverzní nebo spekulativní a místo toho mají za cíl urychlit zpracování transakcí. Například stablecoiny jsou často navrhovány jako způsob, jak provádět rychlejší a levnější přeshraniční transakce, než je možné u dominantních služeb zpracování transakcí. Tokenizovaná aktiva lze také snadněji integrovat do aplikací, aby se usnadnily automatizované pohyby peněz.

Tato rychlost a flexibilita jsou stále více oceňovány. Pokud však nejsou zaznamenány transakce uskutečněné pomocí těchto nástrojů, je možnost jejich použití k vyhýbání se daňovým úřadům vysoká.

Použití termínu „kryptoaktiva“ v CARF proto naznačuje snahu pokrýt podivný svět kryptoměn a vznikající třídy tokenizovaných aktiv.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (14. září 2023)

Rámec byl podepsán v březnu 2023 a v té době začali členové OECD a další zainteresované země rozdělovat dopisy i přes hranice, aby se připravili na jeho implementaci.

Minulý pátek si 48 zemí stanovilo rok 2027 jako termín, do kterého zavedou CARF do svých zákonů a budou připraveny vyměnit svá domácí kryptoaktiva a další relevantní hráče za sdílení dat.

Lze nalézt 139stránkový dokument popisující rámec tady V mnoha formátech souborů.

48 zemí, které souhlasily s přijetím CARF, jsou Arménie, Austrálie, Rakousko, Barbados, Belgie, Belize, Brazílie, Bulharsko, Kanada, Chile, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko a Maďarsko. . Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Korea, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Mexiko, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Jižní Afrika, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Spojené království a Spojené státy americké Spojené státy, spolu s Korunními závislostmi Guernsey, Jersey a Isle of Man a zámořskými územími Spojeného království Kajmanské ostrovy a Gibraltar.

Můžete si všimnout, že do výše uvedeného seznamu bylo zahrnuto několik známých daňových rájů. Několik dalších se nepřihlásilo, což znamená, že CARF zcela nezničí roli kryptoměn jako prostředku pro převod chaotických peněz.

Stejně jako všechny ostatní pokusy zastavit daňové úniky a praní špinavých peněz. ®

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *