Inženýr Xbox opravuje starou chybu Gamerpic

Rychle se šířící vlákno na Twitteru o starém profilovém obrázku Gamertag na něčím Xboxu 360, které bylo podivně oříznuto s každou novou konzolí Xbox, přimělo inženýra Xboxe, aby se ozval a … vyřešil problém.

Jak jsem zmínil hranaUživatel Twitteru Noukon si před lety koupil avatara ducha Pac-Mana a od té doby si ho uchovává jako svůj profilový obrázek. Podle Noconu koupili Gamerpic za 80 bodů Xbox v roce 2006 a bylo by „šokující, kdyby to nebyl nejlepší dolar, který jste utratili, dokud se moře nerozvaří“.

Vývoj v uživatelském rozhraní Xbox bohužel znamená, že profilový obrázek z roku 2006 nyní vypadá jako malé náměstí obklopené prázdným šedým kruhem. Naštěstí Aiden Marie, Xbox Engineer, uviděla Noconův tweet a rozhodla se problém vyřešit a nazvala jej „osobní misí to napravit“.

Marie zveřejnila na Twitteru celé vlákno o svém postupu, počínaje nákupem stejného balíčku profilových obrázků jako Noukon (za dražší 2,38 $), než se vydala na diagnostiku a případně vyřešení problému.

Podle Mary: „Kdysi dávno někdo rozhodl, že bez ohledu na to, jak velký Gamerpic jsme chtěli zobrazit, 360 Gamerpic nikdy nebude větší než 72 x 72 pixelů. Zbytek pozadí je vyplněn slabou, výbušnou verzí sama, “říká Mary.

READ  Jak sledovat satelity SpaceX pomocí vyhledávání Starlink

Řešení nakonec spočívá ve schopnosti Xbox Dashboard rozpoznat transparentní soubory PNG. To umožnilo Marii vzít malý čtvercový Gamerpic z éry 360 a umístit jej do průhledného kruhu a upravit rozměry, což vedlo k dokonale konzistentně vypadajícímu avatarovi ducha Pac-Mana z Nokonu.

Marie dokázala vyřešit problém během něčeho, čemu se říká průzkumný čas, kdy členové týmu zkušeností mohli každý týden strávit půl dne řešením náhodných věcí v rámci produktu. „Tento týden jsem se to rozhodně rozhodla použít k záchraně duchů,“ napsala Marie na Twitter.

Kdo ví, možná příště, až se na Xbox Live setkáte s podivným problémem, může váš problém za vás vyřešit technik Xboxu s volným časem?

Matt TM Kim je editor zpráv IGN. Můžete toho dosáhnout Vložte tweet.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.