Inženýr Xbox opravuje starou chybu Gamerpic

Rychle se šířící vlákno na Twitteru o starém profilovém obrázku Gamertag na něčím Xboxu 360, které bylo podivně oříznuto s každou novou konzolí Xbox, přimělo inženýra Xboxe, aby se ozval a … vyřešil problém.

Jak jsem zmínil hranaUživatel Twitteru Noukon si před lety koupil avatara ducha Pac-Mana a od té doby si ho uchovává jako svůj profilový obrázek. Podle Noconu koupili Gamerpic za 80 bodů Xbox v roce 2006 a bylo by „šokující, kdyby to nebyl nejlepší dolar, který jste utratili, dokud se moře nerozvaří“.

Vývoj v uživatelském rozhraní Xbox bohužel znamená, že profilový obrázek z roku 2006 nyní vypadá jako malé náměstí obklopené prázdným šedým kruhem. Naštěstí Aiden Marie, Xbox Engineer, uviděla Noconův tweet a rozhodla se problém vyřešit a nazvala jej „osobní misí to napravit“.

Marie zveřejnila na Twitteru celé vlákno o svém postupu, počínaje nákupem stejného balíčku profilových obrázků jako Noukon (za dražší 2,38 $), než se vydala na diagnostiku a případně vyřešení problému.

Podle Mary: „Kdysi dávno někdo rozhodl, že bez ohledu na to, jak velký Gamerpic jsme chtěli zobrazit, 360 Gamerpic nikdy nebude větší než 72 x 72 pixelů. Zbytek pozadí je vyplněn slabou, výbušnou verzí sama, “říká Mary.

READ  Samsung představuje úžasnou edici Galaxy Watch 4 Classic Thom Browne Edition

Řešení nakonec spočívá ve schopnosti Xbox Dashboard rozpoznat transparentní soubory PNG. To umožnilo Marii vzít malý čtvercový Gamerpic z éry 360 a umístit jej do průhledného kruhu a upravit rozměry, což vedlo k dokonale konzistentně vypadajícímu avatarovi ducha Pac-Mana z Nokonu.

Marie dokázala vyřešit problém během něčeho, čemu se říká průzkumný čas, kdy členové týmu zkušeností mohli každý týden strávit půl dne řešením náhodných věcí v rámci produktu. „Tento týden jsem se to rozhodně rozhodla použít k záchraně duchů,“ napsala Marie na Twitter.

Kdo ví, možná příště, až se na Xbox Live setkáte s podivným problémem, může váš problém za vás vyřešit technik Xboxu s volným časem?

Matt TM Kim je editor zpráv IGN. Můžete toho dosáhnout Vložte tweet.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *