Serena Williamsová trpí předčasným odchodem;  Halepová porazila Muchovou

Ani |
aktualizováno:
29. června 2022 12:42 IST

Londýn [UK]29. června (ANI): Americká tenistka Serena Williamsová, která hrála svůj první zápas ve dvouhře po roce, vypadla v úterý v prvním kole poté, co ve Wimbledonu 2022 porazila nenasazenou Harmony Tan.
23. vítězka grandslamu sestoupila 7-5, 1-6, 7/6 (10/7) k nenasazené Harmony Tan, která startovala na svém prvním turnaji ve Wimbledonu.
V dosud nejdelším zápase turnaje se Tan dvakrát vrátila z havárie ve třetím setu a připsala si třetí grandslamové vítězství v kariéře. Tan porazil 23násobnou grandslamovou šampionku Williamsovou po třech hodinách a 10 minutách uznávané hry.

Simona Halepová mezitím zahájila své wimbledonské tažení porážkou Češky Karolíny Mochové ve dvou setech.
Potřebovala pouhých 65 minut, aby skončila 6-3 6-2 a dostala se do druhého kola.
4 nasazená Paula Padusa potřebovala méně než hodinu, aby poslala Luisu Chirico za 56 minut, 6-2, 6-1. Padusa se ve druhém kole střetne s Rumunkou Irinou Barraovou.
Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová se ve Wimbledonu vyhnula prohře v prvním kole s Italkou Yasmine Paoliniovou.
Po prohraném prvním setu za méně než půl hodiny Kvitová za hodinu a 42 minut odskočila a vyhrála 2:6, 6:4, 6:2. Kvitová zlomila Paoliniovou, když Italka ve druhém setu vedla 3:3 a od té doby nezůstala pozadu. (Ani)