Varianta Omicron se nachází ve Spojeném království, Německu a České republice

Nová varianta koronaviru Omicron, kterou Světová zdravotnická organizace pojmenovala podle písmene v řecké abecedě, byla nyní objevena ve Spojeném království a podezřelé případy se objevily také v Německu a České republice.

Britský ministr zdravotnictví Sajid Javid v sobotu v rozhlasovém klipu uvedl, že v Anglii byly nalezeny dva případy nové varianty spojené s cestou do Jižní Afriky, kde byla nová varianta poprvé objevena.

Jeden případ je v Chelmsfordu a druhý v Nottinghamu. Jednotlivci a jejich rodinní příslušníci jsou znovu testováni a je jim řečeno, aby se izolovali, zatímco se provádí další testování a sledování kontaktů.

Mezitím ministr v německé spolkové zemi Hesensko v sobotu řekl, že varianta Omicron možná dorazila i do Německa.

Zdravotníci Fakultní nemocnice Hradec Králové testují lidi na COVID-19 v Hradci Králové, Česká republika, 26. listopadu 2021.
ZUMAPRESS.com
Zdravotnický pracovník provádí test polymerázové řetězové reakce (PCR) na Covid-19 u cestujícího na mezinárodním letišti OR Tambo v Johannesburgu dne 27. listopadu 2021 poté, co několik zemí zakázalo lety z Jižní Afriky poté, co byla nová varianta Covid-19 Omicron objevil.
Zdravotnický pracovník provádí 27. listopadu 2021 test na COVID-19 u cestujícího na mezinárodním letišti OR Tambo v Johannesburgu v Jižní Africe.
AFP přes Getty Images

„Včera v noci bylo u cestovatele vracejícího se z Jižní Afriky nalezeno několik mutací typických pro omikron,“ napsal Kai Klose na Twitteru.

Dodal, že bylo implementováno plné sekvenování varianty.

Česká republika také studuje podezřelý případ varianty Omicron, která byla objevena u osoby, která pobývala v Namibii, uvedl v sobotu Státní zdravotní ústav.

Cestující drží svůj mobilní telefon a dívá se na elektronický billboard zobrazující zrušené lety na mezinárodním letišti OR Tambo v Johannesburgu 27. listopadu 2021 poté, co několik zemí zakázalo lety z Jižní Afriky poté, co byl detekován nový typ omikronu COVID-19.
Cestující se 27. listopadu 2021 dívá na elektronickou letovou nástěnku zobrazující zrušené lety na mezinárodním letišti OR Tambo v Johannesburgu poté, co několik zemí zakázalo lety z Jižní Afriky.
AFP přes Getty Images

„Laboratoř prověřuje možný nález pozitivního vzorku na variantu Omicron. Čekáme na potvrzení nebo vyvrácení případu,“ řekla agentuře Reuters mluvčí Štěpánka Čeková v e-mailovém prohlášení.

Spojené státy od pondělí omezí cestování z Jižní Afriky a sedmi dalších sousedních zemí, protože narůstají obavy z nové alternativy.

Se službami převodu peněz.

READ  Blink-182 oznámil World Reunion Tour, nová hudba; Podívejte se na úplný seznam letů - termín

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.