Vydán Linux 5.14 s novou hardwarovou podporou, plánováním jádra a MEMFD_SECRET

Linuxové jádro -

Podle očekávání Linus Torvalds Linux 5.14 Ke stabilizaci budou nejnovější funkce, podpora hardwaru a další vylepšení k dispozici před vydáním distribuce Linuxu na podzim 2021.

Koukni se Seznam funkcí Linux 5.14 Podrobný seznam změn v této nové verzi jádra. Trochu z Přednosti Linux 5.14 Zahrnují základní podporu plánování, podporu oblastí tajné paměti s MEMFD_SECRET, nepřetržitou podporu kolem podpory Intel Alder Lake, Yellow Carp, Beige Goby AMD, podpora notebooku AMD SmartShift, podpora Raspberry Pi 400 a další. Linux 5.14 má obvyklou kombinaci podpory nového hardwaru, vylepšování stávajících funkcí a přidávání dalších nových inovací jádra.

Toto vydání jádra Linux 5.14 přichází jen několik dní po 30. výročí Torvaldsova oznámení jádra Linuxu. Linus Torvalds napsal den Oznámení Linux 5.14, „Takže jsem si uvědomil, že všichni musíte být zaneprázdněni všemi slavnostmi, fantazijními plesy a všemi ostatními událostmi 30. výročí, ale v určitém okamžiku vás muselo unavit neustálé jiskření, ohňostroje a šampaňské. Ani tyto plesové šaty nebo kabát nejsou nejpohodlnější. Oslavy budou trvat ještě několik týdnů, ale možná si od nich všichni budete potřebovat odpočinout. A když se to stane, mám pro vás tu věc – novou verzi jádra, kterou můžete vyzkoušet a užít si ji. Jelikož je 5,14, čeká se na vás, až vyrazíte pneumatiky a připomenete si, o čem jsou všechny slavnosti.

Nyní přejděte do integračního okna Linux 5.15 pomocí V plánu je spousta vzrušujících změn.

READ  Obnovení stavu systému PS5: Sony Direct se vyprodalo za 28 minut - zde je čas, kdy si jej koupit další

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *