USA porazily Českou republiku v ženském hokeji

Americký ženský hokejový tým je jedno vítězství od hry o další zlatou medaili, ale pouze po znepokojivém pátečním zápase v Pekingu.

Česká republika, která se představila na svém prvním ženském olympijském hokejovém turnaji, a Spojené státy americké, které získaly zlatou medaili na hrách v roce 2018, ohrožovaly většinu čtvrtfinálových zápasů proklouzáváním často nenapadnutým útokem za gólem.

Američané, kteří při úterní prohře s Kanadou podobně bojovali s proměňováním šancí na skórování, se nakonec prosadili 4:1.

Češi drželi Američany v první třetině bez gólu. Odpoledne si dokonce zajistily první branku, když Mikaela Bigzlova využila polootevřené sítě a přehnala míč přes Alex Cavallini. Bylo to teprve podruhé, co se čeští reprezentanti toho dne trefili.

Američané odpověděli za 48 sekund, když čtyřnásobná olympionička Hilary Knightová nechala skupinu hráčů skórovat.

Poté, co Češi promarnili zásadní příležitost, když během pěti minut důrazné hry nedokázali skórovat, otevřela poslední třetina nerozhodný výsledek.

Američané většinu času vyhrožovali české obraně, aby jejich útok nadále sekal. Uběhlo téměř sedm minut, než americký obránce Lee Stecklen ovládl kotouč s pukem u modré čáry, umístil se a vystřelil.

Zdálo se, že se puk odrazil od české hokejky a dopadl do sítě. Česká brankářka Klára Beslarová zděšeně odhodila helmu.

Američanky pokračovaly v prudkém útoku a během přesilovky přidala Savannah Harmonová asi tři minuty před koncem třetí branku Spojených států. Čtvrtý gól Spojených států 5,6 sekundy před zápasem padl poté, co Češi strhli svého brankáře, když se hnali za pozdním gólem.

Američané, kteří se příští pondělí utkají v semifinále, zaznamenali 59 střel. Češi jich měli jen šest.

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."