Česká republika nedoporučuje cestovat na Ukrajinu

Ministr zahraničí John Lipavsky v pondělí řekl, že čeští občané by se měli vyhnout cestování na Ukrajinu, pokud k tomu nebude naléhavý důvod. Tento krok přichází uprostřed zpráv o rostoucí ruské vojenské aktivitě.

Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že „českým občanům se doporučuje, aby byli více ostražití“, protože se ruská armáda soustředí na hranici s jižními sousedy.

„Důrazně se doporučuje, aby se vyhýbali pohraničním oblastem na severu a východě země.

V neděli vydalo americké ministerstvo zahraničí cestovní varování, které Američany varovalo, aby necestovali do Ruska „kvůli přetrvávajícímu napětí na hranici s Ukrajinou“.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo krok USA za „předčasný“ a uvedlo, že jde o „výraz extrémní opatrnosti“.

„Vznikající hrozba“

Nejvyšší diplomat EU Joseph Borel řekl, že EU nebude následovat cestu Washingtonu a nemusí situaci „dramatizovat“, protože rozhovory s Ruskem pokračují.

Britské ministerstvo zahraničí však v pondělí oznámilo, že v reakci na „rostoucí hrozbu ze strany Ruska“ stahuje ze své ambasády na Ukrajině část zaměstnanců a svých příbuzných.

Australské ministerstvo zahraničí doporučilo občanům, aby necestovali na Ukrajinu, a těm, kteří jsou závislí na personálu australského velvyslanectví v Kyjevě, aby zemi opustili.

Rusko přesouvá jednotky na západ

Rusko hromadění vojáků nepopírá. A tisková zpráva Rusko a Bělorusko oznámily, že v sobotu uspořádají od moskevského ministerstva obrany dvě kola válečných her přezdívaných „Union Courage 2022“.

V první fázi „dojde k přesunu a formování vojsk na území Běloruské republiky“. Stíhací letouny SU35S byly přesunuty z ruské východní vojenské zóny k výcviku.

V tenkém nepřímém varování pro Ukrajinu a NATO se v prohlášení dodává, že během cvičení „budou přijata opatření k zamezení infiltrace militantních skupin, k posílení bezpečnosti státní hranice, k zablokování kanálů pro distribuci zbraní a hledat, předcházet a ničit nelegální zbraňové systémy a boj proti žhářství a terorismu Špionážní skupiny.

READ  Na Slovensku a v České republice zahájeny kurzy pro mezinárodní spolupráci v oblasti prevence extremismu a trestné činnosti

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.