Uzavření během Velikonoc způsobuje „ nová epidemie„ v Německu způsobená virovou proměnnou

Berlín – Německo prodlužuje blokování do 18. dubna a vyzývá občany, aby během velikonočního víkendu zůstali doma pět dní, aby se pokusili prolomit Třetí vlna pandemie COVID-19Řekla kancléřka Angela Merkelová brzy v úterý.

V rozhovorech, které se konaly do noci, tlačila Merkelová na vůdce 16 německých států, aby zaujali tvrdší postoj k boji proti epidemii, čímž zvrátily plány postupného opětovného otevírání ekonomiky dohodnuté počátkem tohoto měsíce po prudkém nárůstu infekce hodnotit. .

„Nyní se nacházíme v zásadně nové pandemii,“ uvedla Merkelová na tiskové konferenci. „Britský rozmach je pod kontrolou.“

„V zásadě čelíme novému viru stejného typu, ale s velmi odlišnými vlastnostmi. Smrtelnější, infekčnější a infekční po delší dobu.“

Kompletní pokrytí ohniskem koronaviru

Začátkem tohoto měsíce začalo Německo opatrně uvolňovat omezení. Ale šíření Více infekčních variant V důsledku viru se zvýšil počet případů, což vyvolává obavy, že by nemocnice mohly být brzy přetíženy bez dalších omezení.

Počet případů na 100 000 lidí v průběhu týdne dosáhl v pondělí 107, což je více, než je úroveň, na které by se JIP zhroutila. Více než 3 000 lidí s Covid-19 je v intenzivní péči.

Británie v pondělí požadovala, aby Evropská unie povolila dodávky vakcín Covid-19, které požadovala, protože napětí eskalovalo kvůli možnému zákazu vývozu kulek vyrobených v Evropské unii a Brusel ukázal prstem na Výrobce vakcíny AstraZeneca.

Po zásadním ústupu Británie a Spojených států po odchodu Británie z Evropské unie při zavádění vakcín se vedoucí představitelé Evropské unie chystají na čtvrtečním summitu diskutovat o možném zákazu vývozu vakcín do Británie.

„Máme problém – byl známý – s AstraZeneca,“ řekla Merkelová a dodala, že podporuje Evropskou komisi. „Rozhodneme se zodpovědně.“

Po dobu pěti dnů počínaje 1. dubnem zůstanou Němci doma a budou co nejvíce omezovat komunikaci. Dohoda o pozdních nočních hodinách však nezahrnovala uzavření všech obchodů, včetně základních obchodů, jako jsou supermarkety, po kterých Merkelová volala.

READ  Severní Korea vypálila rakety do moře, zatímco USA varovaly před jadernými zbraněmi

Během prázdnin budou zakázána velká rodinná shromáždění, kdy se nebudou moci setkávat více než dvě rodiny nebo až pět lidí. Vláda bude vyžadovat, aby církve pořádaly velikonoční mši online, aby se zabránilo shromážděním.

Ekonomové uvedli, že prodloužení opatření na blokování v Německu by od jara do začátku léta zpozdilo očekávané oživení největší evropské ekonomiky.

Velikonoční cestování

Rozhovory pokračovaly celé hodiny, když se Merkelová a představitelé států střetli ohledně toho, zda zmírnit omezení domácího cestování přes velikonoční víkend.

Němci mohou volně cestovat i uprostřed pandemie, ale hotelové a letoviska v zemi nesmějí pronajímat pokoje turistům. Díky tomu je cestování do zahraničí jedinou možností pro ty, kteří se zoufale chtějí vydat na dovolenou.

Merkelová řekla: „Nedoporučujeme cestovat do zahraničí.“

Letecké společnosti budou nyní odpovědné za zajištění testování všech cestujících a členů posádky na přítomnost koronaviru před odletem do Německa, bez ohledu na míru infekce v zemi, kterou navštívili.

Merkelová a státní představitelé však neukládají povinnou karanténu všem vracejícím se cestujícím, což je úleva pro prázdninové destinace, jako je španělská Mallorca, které spoléhají na dávku velikonočního cestovního ruchu.

Merkelová uvedla, že Německo je v časovém boji s očkováním své populace, než nové druhy koronaviru převezmou kontrolu. Asi 9 procent Němců dostalo alespoň jednu injekci vakcíny, ale očekává se, že frekvence očkování se zvýší příští měsíc.

Merkelová řekla: „Věci jsou obtížné po delší dobu, než jsme čekali, ale je zcela jasné, že na konci tunelu je světlo.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *