USVeslování přejmenuje atletku roku na počest Carie Graves

Princeton, NJ – Správní rada organizace tento týden oznámila, že USRowing přejmenuje cenu Atletka roku na počest zesnulé Carrie Graves. Legenda ve sportu Graves pomohl zahájit veslovací program University of Texas a 16 let sloužil jako hlavní trenér.

Cenu Carie Graves pro nejlepší sportovkyni roku 2022 vyberou atleti v letošním seniorském národním týmu po mistrovství světa ve veslování v roce 2022, které je naplánováno na září v Raices v České republice.

„Jako veslařka ve Spojených státech jste věděli, kdo je Carrie Graves, i když jste se s ní nikdy nesetkali,“ řekl Taylor Ritzel, sportovní reprezentant USRowing board a zlatý olympijský medailista z roku 2012. „Její odvaha, statečnost a nasazení byly vlastnosti, které si pamatuji, že jsem se naučil, i když jsem se sportem začínal. Nejen, že připravila půdu pro desítky let mocných amerických veslařek, které budou následovat, ale její oddanost svému týmu a přímé zlepšení sportu mě ovlivnilo. šance mých kolegů veslařů pojmenováním ceny Atletka roku po Curry.“ Současný tým bude nejen hlasovat pro veslařku, která vede ve výkonu ve vodě i mimo ni, ale také vybere ženu, která nejlépe ztělesňuje ducha a osobnost Carrie, někoho, kdo má neuvěřitelně pozitivní dopad na tým a sport.“

Graves vybudoval program Texas Rowing od základů na podzim roku 1998 a vedl Longhorns ke dvěma vystoupením na mistrovství NCAA a pěti konferenčním titulům, než v roce 2014 odešel z trenérské kariéry.

Texas měl svou první nabídku na mistrovství NCAA v roce 2003, kdy skončil osmý na 12. místě v celostátním měřítku, a v roce 2004 se vrátil na turnaj Regatta Championships, kde první osm skončil na 15. místě. Pro Texas Rowing to byl historický rok v roce 2004, kdy se Ruth Stever a Julie Keede staly první All-American Collegiate Rowing Instructors Association (CRCA) v programu.

READ  Paduša šlape hluboko, aby porazila Kvitovou a zarezervovala si Halepové rande ve čtvrtém kole

Graves nasměroval Texas ke čtyřem po sobě jdoucím Big 12 korunám, což UT dovedlo k vítězství v inauguračním Big 12 v roce 2009 a opakování tohoto úspěchu v roce 2010, 2011 a 2012 United States Championship.

Před převzetím otěží moci v Austinu sloužil Graves jako hlavní trenér ženského veslování po dobu 10 sezón na Northeastern University (1988-1998). Do trenérské kariéry se zapojila jako hlavní trenérka ženské posádky na Harvardu/Radcliffe v roce 1977 a působila zde až do roku 1983.

Gravesová si užila svou vlastní význačnou veslařskou kariéru a byla vybrána do tří amerických olympijských týmů (1976, 80 a 84) a pěti dalších amerických týmů (1975, 77, 79, 81 a 83). Gravesová pomohla osmi ženám ze Spojených států získat zlato na Letních olympijských hrách 1984 v Los Angeles a bronz na Letních olympijských hrách 1976 v Montrealu. Gravesová byla členkou olympijského týmu USA, který bojkotoval moskevské hry v roce 1980. Na mistrovství světa v roce 1975 získala stříbrnou medaili jako zásah od „Rose Red Crew“, který předznamenal novou éru soutěžení pro ženy v mužích. sport.

„V tomto sportu nemůže být žádná ‚základnější‘ hráčka než Carrie Gravesová,“ řekla její spoluhráčka Carol Brownová na svědectví na podporu přejmenování ceny. „Byla ikonickou postavou a hrdinkou pro každého, kdo měl to štěstí, že měl možnost být na kterékoli z jejích lodí – dokonce i jen u tábora. Zůstává ikonickým příkladem vášně, síly a oddanosti každému zásahu a každému spoluhráči. Zároveň byla vždy pokorná a vždy myslela na tým., ne na své individuální výsledky nebo postavení. Žádná další Carrie Gravesová nebude a (je to) velká a vhodná čest mít cenu v jejím jménu.“

Olympijský výbor Spojených států amerických (USOC) jmenoval Gravesovou nejlepší veslařkou ve Spojených státech v letech 1981 a 1984. Národní veslařská korporace dvakrát uvedla Gravesovou do Síně slávy jako členku amerických olympijských týmů v letech 1980 a 1984 a byla jmenoval jeden z „význačných lidí století“ v americkém veslování podle American Rowing Almanach 2000-01.

READ  HUN vs. ČR, hraje se 11. Malta 14. května, 12:00 IST sobota

Graves vystudoval University of Wisconsin v roce 1976 a vedl Badgers v roce 1975 na National Rowing Association Championship, prvním národním šampionátu, který vyhrál ženský tým z University of Wisconsin. Graves se narodila v Madisonu ve Wisconsinu a byla vůbec první, kdo byl v této škole uveden do ženské atletické síně slávy v roce 1984 a byl zařazen na 16. místě na seznamu její univerzity „100 největších atletů století“. Graves získal magisterský titul v oboru vzdělávání z Harvardské univerzity v roce 1985.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.