Soutěžní film Cannes Pacifiction prodává butikovým filmům po celém světě

Soutěžní film Cannes Pacifiction prodává butikovým filmům po celém světě

Film „Pacifiction“ Alberta Serry přilákal velké distributory po celém světě po své kritiky oceněné světové premiéře v soutěži na filmovém festivalu v Cannes. Berlínský Films Boutique zastupuje film na mezinárodních trzích („Lunana, jak ve třídě“ a „Šarlatán“).

Ve filmu Pacifiction hraje francouzský herec Benoit Magimel („Peaceful“) oceněný cenou César jako francouzský vládní úředník pracující na francouzském polynéském ostrově Tahiti. Při vyšetřování záhadné ponorky proplouvá špičkovým „Establishmentem“ a v podzemních místech se mísí s místními obyvateli.

Kromě předchozích prodejů Grasshopper Films v USA a Les Films du Losange ve Francii byl film získán z Kanady (Films We Love), Velké Británie, Irska (New Wave Films), Itálie (Movies Inspired), Španělska (Elastica Films, Filmin), Polsko (New Horizons), Česko a Slovensko (Film Europe), Izrael (Lev Cinemas), Brazílie (Fenix ​​​​Films), Portugalsko (Nitrato Films) a Pobaltí (Scanorama), Rakousko (Filmgarten), Švýcarsko (Sister Distribution), Mexiko, Kolumbie (vnitřní část 13), Island (Bio Paradis) a Ex Yugo (MCFMegacom).

Serra byl naposledy v Cannes se svým celovečerním filmem Liberté z roku 2019, který získal Cenu poroty v Un Certain Regard. „Pacifiction“ je přístupný film, pokud jde o vyprávění z předchozích filmů Serry; „Je to politický thriller a špionážní příběh,“ řekl Jean-Christophe Simon z Films Boutique. Simon dodal, že film byl také „vizuálně působivý“.

„Pacifiction“ produkují Idéale Audience Group, Andergraun Films, Tamtam Film a Rosa Films. Ve Francii jej bude distribuovat Les Films du Losange. Casting dokončili Sergi Lopez („Pan’s Labyrinth“), Pahwa Mahagavanao, Cecil Gilbert a Matahi Pampron.

READ  Seznam platforem pro sdílení videa v ČR na cestě - média, komunikace, informační technologie a zábava

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *