Julie Pospíšilová bere talenty z České republiky do Downers Grove North – Chicago Tribune

Julie Pospíšilová bere talenty z České republiky do Downers Grove North – Chicago Tribune

Trenér Downers Grove North Stefan Bolt se připravil na přechodnou sezónu, ve které budou vzestupy a pády hojnější než vítězství.

Trojané ztratili čtyři startující z 19-výherního týmu minulé sezóny, především Jaydu Greena, rostoucího hráče programu nyní v Penn State.

Když se Bolt v srpnu dozvěděl, že jeden výměnný student z Prahy má zájem hrát basketbal v Downers Grove North, jeho zájem byl nízký. Jeho první dojem z Julie Pospíšilové nebyl jediný.

„Když mi Juliina hostitelská rodina řekla, že hraje basketbal v České republice, nebyl jsem si jistý, do jaké míry,“ řekl Bolt. „Byl jsem skeptický.“

Bolt brzy zjistil, že Pospíšilová není obyčejná výměnná studentka. 6 stop-1 junior má čtyřleté mezinárodní zkušenosti s českým národním programem a byl startérem zlatého týmu na mistrovství Evropy do 16 let 2015.

„Poprvé jsem viděl Julii v otevřené tělocvičně a hned jsem viděl, že je velmi dobrá,“ řekl Bolt. „Její úroveň dovedností byla velmi vysoká. Byl jsem velmi šťastný, když jsem si uvědomil, že je stejně talentovaná jako ona. Mohla hrát na jakékoli pozici.“

Pospíšilová se okamžitě prosadila u Trojanů (3-3), průměrně 15 body, 5 doskoky, 3 asistencemi, 3 zisky a 2 bloky. Byla jmenována MVP Glenbard East's Thanksgiving Day Tournament, který Trojané vyhráli 3-1.

Řekla, že se těší, že si během pobytu ve Spojených státech užije víc než jen basketbal

„Chci si užít život v Americe, zlepšit si angličtinu a získat nové přátele,“ řekla Pospíšilová, která zanechala ranou vzpomínku při účasti na přehlídce mistrovství světa mláďat mláďat.

Patrick Murphy a jeho manželka Laura si vybrali Jane Pospíšilovou z velké skupiny výměnných studentů kvůli jejímu basketbalovému původu. Jejich dcera Colby je hráčkou druhého ročníku v DGN.

„Mysleli jsme si, že Julie se skvěle hodí, protože moje dcera hrála cestovní basketbal a Julie doufala, že bude umístěna v oblasti, kde trénují cestovní basketbal,“ řekl Patrick Murphy. „Neměli jsme tušení, do čeho jdeme.“

READ  Melichová se posunula do první desítky na Briers Creek Invitational

Ani Pospíšilová, ani Trojané.

Jakmile se dostala informace o nováčkovi v oblasti, pokud jde o velikost, rozmanitost, vysokoškolské dovednosti a mezinárodní zkušenosti, vysoké školy začaly volat, posílat maily a navštěvovat Murphys.

Pospíšilová už má nabídku ze státu Indiana a domů navštívila i Marquette, Missouri, Nebraska a Wisconsin.

„Někdy to bylo ohromující,“ řekla Pospíšilová. „Je šílené, že mi někdo nabízí stipendium.“

Úspěch na basketbalovém hřišti pomohl Pospíšilové přestěhovat se do nové země, školy a rodiny. V některých případech je to typický teenager. Její oblíbená restaurace je Panera a ráda tráví čas se svými spoluhráči mimo hřiště, když se adaptuje ze své školy pro 300 studentů v Praze na DGN a jejích 2 186 studentů.

Její angličtina je dobrá, ale raději mluví v krátkých větách. Určitě o sobě nerada mluví.

„Mám se dobře,“ řekla. „Jsem šťastný a nadšený z toho, co se stane.“

Bob Narang je nezávislý reportér pro Chicago Tribune.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *