Nevěsta bojuje, aby dosáhla svého ženicha poté, co upadla do tragédie Rohingyů v Myanmaru

V polovině března vyrazila Sadika Bibi s malým balíčkem svých věcí na nezveřejněné místo na kraji silnice v jihovýchodním Bangladéši, plná nádeje a strachu najednou.

Setkal se tam s náklaďákem, který ji odvedl na místo poblíž pobřeží asi hodinu na jih, a ona byla na lodi, která ji nelegálně přepravovala do Malajsie, kde na ni čekal muž, kterého nikdy předtím nepotkala.

Věděla, že je to nebezpečné. Loď se může převrhnout. Obchodníci s lidmi vás mohou bít, hladovět nebo vydírat. Můžeš zemřít. Nebo, stejně jako předchozích deset pokusů o překročení, může její útěk zmařit rozbouřené moře nebo pohraniční úřady. Přesto pro Sadku, 21letou uprchlíku Rohingyů z Myanmaru, se cesta jeví jako jediná cesta k novému začátku.

Buď to, nebo leží za ostnatým drátem, bude pravděpodobně pokračovat po zbytek svého života v největším uprchlickém táboře na světě a její nejbližší rodina je roztroušena po třech zemích.

Upřímný příběh je miniaturní příběh Rohingyů. Společnost, o které se dříve věřilo, že je v Myanmaru přes milion, se zhroutila na pokraj ničení zuřícími vojáky, obchodníky s lidmi a nepřátelskými vládami. bez možnosti zavolat domů.

READ  Prase zabije řezníka na jatkách v Hong Kongu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *