Esther Ledecká byla počtvrté vyhlášena nejlepší českou sportovkyní zimních sportů

Esther Ledecká byla počtvrté vyhlášena nejlepší českou sportovkyní zimních sportů

Česká snowboardistka a alpská lyžařka Esther Ledecca byla vyhlášena českou sportovkyní roku v zimních sportech. Ledecca získala titul zpět od spoluhráčky a kolegyně krasobruslařky Evy Samcové.

V minulé sezóně Ledecca vyhrál svůj první FIS Světový pohár v alpském lyžování v Lake Louise (Kanada). Na stupně vítězů se vyšplhalo ještě dvakrát: jednou ve sjezdu a jednou v alpské kombinaci. Celkově se umístila na druhém místě v celkovém pořadí ve sjezdu a na třetím místě v celkovém pořadí. V letošní sezóně startovala pouze ve dvou snowboardových závodech, kde se umístila na prvním a druhém místě.

Ledecca získala od poroty 41 hlasů, druhá Samcová šest hlasů. Bruslařka Kateřina Razimová obsadila s jedním hlasem třetí místo.

„Mám z tohoto vítězství velkou radost. Celá loňská sezóna byla úspěšná. Chtěl bych poděkovat celému svému týmu, který odvedl skvělou práci. Říkám to vždycky, ale je to tak,“ řekl Ledecca.

Ledecká je nyní ve svých 25 letech krůček od Kateřiny Neumanové, držitelky tohoto ocenění, která byla sedmkrát korunována jako Sněhová královna. „Katka je skvělá sportovkyně, všechny ty tituly si zasloužila a tvrdě pro ně pracovala. Jsem soutěživý typ, takže se samozřejmě budu snažit během kariéry nasbírat co nejvíce titulů. Ale klobouk dolů před Katkou. Sedm korun.“ „Budu mít něco na práci,“ řekla Ledecca s úsměvem.

Kromě celkového vítězství vyhrála i hlasování v alpském lyžování. Jeho trenér Thomas Bank byl vyhlášen trenérem roku. Samková zvítězila ve snowboardingu a Razýmová mezi běžkyněmi na lyžích. Nejlepším skokanem na lyžích je Roman Kudelka a nejlepším severským sportovcem Tomáš Bortek.

První československý medailista ze zimních olympijských her Rudolf Borkert byl na památku uveden do Síně slávy českého lyžování. Ve skocích na lyžích získal v roce 1928 ve Svatém Mořici bronzovou medaili.

READ  Vedit Gujrati chytá Carlsena při remíze, Bragnananda prohrává s Caruanou

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *