Vyhledávání Google objevilo indexování uživatelských konverzací pomocí Bard AI

Vyhledávání Google objevilo indexování uživatelských konverzací pomocí Bard AI

VentureBeat představuje: AI Unleashed – exkluzivní akci pro vedoucí pracovníky podnikových dat. Síťujte a učte se s kolegy v oboru. Učí se víc


Google Bard, konverzační produkt AI tohoto vyhledávacího giganta, prošel minulý týden velkou aktualizací, která sklidila smíšené recenze. Ale tento týden je pod drobnohledem další starší funkce Barda: SEO konzultant Gagan Gotra Všiml jsem si, že Vyhledávání Google začalo indexovat Bardovy sdílené chatové odkazy na svých stránkách s výsledky vyhledávání, čímž potenciálně odhalovalo informace o uživatelích, které měly být utajeny nebo důvěrné.

To znamená, že pokud někdo použije Barda k položení otázky – možná dokonce otázky týkající se obsahu jeho e-mailů – a poté sdílí odkaz s určenou třetí stranou, například jejím manželem, přítelem nebo obchodním partnerem, konverzace je přístupná prostřednictvím tento odkaz a mohou Na oplátku jsou extrahovány prohledávačem Google a veřejně se zobrazují celému světu ve výsledcích vyhledávání.

Na X (dříve Twitter), Ghutra Zveřejnil snímek obrazovky s důkazem o tom, že několik konverzací s Bardem indexovalo vyhledávání Google.

Google Brain Research Scientist Odpověď Petera J. Liu na Ghotru na X Upozorňujeme, že k indexování vyhledávání Google došlo pouze u těch konverzací, kde se uživatelé rozhodli kliknout na odkaz pro sdílení, nikoli u všech konverzací Bard, které Ghutra trpělivě vysvětlil: „Většina uživatelů si není vědoma skutečnosti, že sdílená konverzace znamená, že bude indexována Googlem a poté se objeví v SERP, většina lidí dokonce i já o tom uvažovala jako o funkci pro sdílení konverzace s některými přáteli nebo kolegy a je viditelná pouze pro lidi, kteří mají adresu URL konverzace.“

Konečně, Účet připojení vyhledávání Google na Xkterá nabízí „informace o tom, jak funguje Vyhledávání Google,“ odpověděla Gotra slovy: „Bard umožňuje lidem sdílet chaty, pokud chtějí. Také nemáme v úmyslu, aby tyto sdílené chaty byly indexovány Vyhledáváním Google. Pracujeme na tom, zabránit tomu, aby byly nyní indexovány.“

Ačkoli Google tvrdí, že na opravě této chyby pracuje, tato chyba se neodráží dobře na ambicích Barda nebo Googlu v oblasti umělé inteligence, zejména tváří v tvář tvrdé konkurenci jiných konkurenčních chatbotů poháněných umělou inteligencí, jako je populární ChatGPT od OpenAI. Doufejme, že nová AI Google, dvojčePoskytne lepší a osobnější zážitek.

Poslání VentureBeat Má to být digitální městské náměstí pro osoby s rozhodovací pravomocí, aby získali znalosti o transformačních a transakčních podnikových technologiích. Objevte naše shrnutí.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *