Čím dříve se Huawei vrátí k používání systému Google OS, tím lépe: hlavní bezpečnostní ředitel USA

Čínský technologický gigant Huawei učinil mezník ve svých ambicích stát se předním světovým výrobcem smartphonů tento týden a uvedl na trh své první zařízení poháněné HarmonyOS, interně vyvinutým operačním systémem.

Andy Purdy, hlavní bezpečnostní pracovník společnosti Huawei USA, ale uvedl, že společnost stále doufá v setkání s Google (GoogleOperační systém Android.

„Naším závazkem je, že chceme mít možnost vrátit se ke společnosti Google,“ řekl Purdy Yahoo Finance Live. „Ale zdvojnásobujeme naše úsilí, abychom se pokusili zvýšit naši schopnost žít bez amerických zásob, protože musíme očekávat, že tyto zásoby nedostaneme.“

Huawei má zakázáno používat Google OS od amerického ministerstva obchodu Černá listina čínské společnosti V roce 2019 byl americkým společnostem zakázán prodej jejich komponent pod záminkou obav o národní bezpečnost. Trumpova administrativa v loňském roce zdvojnásobila své kontroly vývozu a zakázala společnosti Huawei a jejím dodavatelům používat americké technologie a software.

Omezení způsobila velkou ránu spotřebitelům, kterým čelí společnost Huawei, která se při provozování svých zařízení spoléhá na operační systém Android společnosti Google. V reakci na to společnost vyvinula vlastní operační systém a poprvé představila software pro napájení skládacího smartphonu Mate X2.

„Byl to velmi obtížný boj,“ řekl Purdy. „Bereme však velmi dlouhodobý přístup a pomáhá nám upřednostňovat nejdůležitější produkty a přísady, které máme.“

Muž drží nový skládací 5G smartphone Huawei Mate X během Mobile World Congress ve španělské Barceloně v úterý 26. února 2019. Výroční Mobile World Congress (MWC) se koná od 25. do 28. února v Barceloně, Kde společnosti z celého světa sdílejí nové produkty. (AP Photo / Manu Fernandez)

Tlak USA dramaticky změnil globální stopu společnosti Huawei, a to jak na straně spotřebitelů, tak v oblasti sítí dopravců. Poté, co se společnost Samsung stala druhým největším výrobcem smartphonů na světě po Samsungu, poklesly dodávky Huawei za poslední tři měsíce roku 2020 o 42%. Tím společnost zaostává za společnostmi Samsung a Apple (AAPL) A Xiaomi.

READ  Kde najít a chytit Flopie v Palworld

Společnost Huawei agresivně postupovala, aby zvýšila svoji soběstačnost v boji proti sankcím USA. HiSilicon Technologies, jeho rameno pro návrh čipů, posílilo výrobu pokročilých přenosných procesorů Kirin bezprostředně po omezení Washingtonu. Ale zákaz používání amerických technologií tyto snahy značně omezil. Společnost Říká se o něm, že jedná s několika čínskými výrobci čipů Pro potenciální investice, které mají potenciál zaplnit mezery v dodavatelském řetězci polovodičů.

Vyplnění prázdného prostoru po nepřítomnosti Googlu se ukázalo jako ještě větší výzva. Zatímco služby Google byly v Číně zakázány, jejich používání Androidu umožnilo společnosti Huawei přilákat uživatele v oblastech, jako je Evropa, před sankcemi USA. HarmonyOS společnosti funguje napříč zařízeními a místo GooglePlay obsahuje AppGallery. Má více než 500 milionů aktivních uživatelů, ale chybí mu jména jako Facebook (FB) A WhatsApp, není k dispozici pro přímé stahování.

„Čím dříve se rozhodneme vrátit se k používání Google, tím lépe,“ řekl Purdy.

Akiko Fujita je hlasatelem a reportérem v Yahoo Finance. Sledujte ji na Twitteru Vložte tweet

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *