Hsieh po finále ženy ve Wimbledonu finále

TAIPEI 9. července (CNA) Tchajwanská veteránka Hsieh Su Wei (謝淑薇) se potřetí kvalifikovala do finále žen ve čtyřhře ve Wimbledonu poté, co spolu s Belgičankou Elise Mertensovou přežily dynamické japonské duo.

35letá Hsieh a 25letá Mertensová, třetí osádka ve Wimbledonu, zvítězila nad pátou japonskou osmičkou Shoko Aoyama a Ina Shibahara 6: 4, 1: 6, 6: 3 v zápase, který jim odpískali z hlavy. 1 hodina a 44 minut v pátek.

Hsieh doufá, že toto finále půjde po boku jejích předchozích dvou wimbledonských titulů, když v roce 2013 (s čínskou Peng Shuai) a v roce 2019 (s Barborou Strycovou z České republiky) vyhrála čtyřhru žen.

Sezónu zahájila se Strycovou, ale český veterán opustil hru, aby založil rodinu, a skončil u Mertense, který letošní Australian Open vyhrál s běloruskou Arynou Sabalenkovou, než se Sabalenka rozhodla strávit více času na svých dvouhrách.

Duo se letos nedostalo finále na žádnou ze svých čtyř společných akcí, ale jejich načasování se ukázalo bezchybné, jak je vidět v pátek.

Hsieh a Mertens popadli osamělý rozchod prvního setu v sedmé hře a přiměli ho vstát, aby se dostal do setu, ale chybní Japonci jsou schopni kdykoli cítit horko a rychle obrátili hybnost ve svůj prospěch, zaútočili před dokončením druhého setu do vedení 5-0.

Ale Hsieh a Mertens si v závěrečném setu znovu získali svoji nadvládu, ve čtvrté směně si udělali pauzu, aby se mohli usadit v zápase za stavu 5: 3.

V osmnáctibodovém maratonu třetí semeno uchránilo pět bodů zlomu a rozpaky z dvojchyby v bodu zápasu, aby vyšlo vítězně.

Oyama a Shibhara měli 79 bodů na Hsieh a Mertens se 74 body, což odráží jejich dominanci ve druhém setu, ale třetí semeno hrálo v rozhodujících bodech lépe při vítězství v zápase.

READ  Vítěz prodloužení Klingberg zvedl Stars nad Kanaďany 4-3

Hsieh a Mertens se utkají o dva nepřihlášené týmy – ruskou Veroniku Kudretovou a Elenu Vesninu proti australské Storm Sandersové a americké Caroline Dolehideové.