Český prezident Miloš Zeman, který se nakazil koronavirem, byl propuštěn z nemocnice | Zprávy

Kancelář 77letého prezidenta oznámila, že opustí pražskou vojenskou nemocnici a v neděli jmenuje premiérem Petra Fialu.

Český prezident Miloš Zeman opustil vojenskou nemocnici v hlavním městě Praze poté, co byl pozitivně testován na koronavirus.

77letý muž byl již ve čtvrtek propuštěn z nemocnice po více než měsíci léčby blíže nespecifikované nemoci, ale byl znovu přijat jen několik hodin poté, co mu byla diagnostikována COVID-19.

Zeeman dostal monoklonální protilátky, které jsou standardní léčbou pro lidi z vysoce rizikových skupin. Je plně očkovaný proti COVID-19, včetně booster dávky. Nemocnice uvedla, že prezident neměl žádné příznaky nemoci.

Do nemocnice byl převezen 10. října, den po parlamentních volbách, a ošetřen na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je připisován blíže nespecifikovanému chronickému onemocnění.

Zeman, silný kuřák a piják, který trpí cukrovkou, špatně chodí a používá invalidní vozík.

Prezidentská kancelář v sobotu uvedla, že Zeman se chystá přísahat do Petera Fialy, lídra koalice, která v neděli vyhrála volby jako nový premiér.

Ceremoniál se měl konat v pátek, ale přijetí prezidenta do nové nemocnice tomu zabránilo.

Úřad uvedl, že obřad bude organizován v souladu se současnými opatřeními ohledně koronaviru, ale podrobnosti nejsou známy. Ti, kteří mají pozitivní test, se musí dva týdny izolovat v ČR.

Země čelila rekordnímu počtu v nové vlně infekcí. Nový denní nárůst dosáhl ve čtvrtek rekordního maxima téměř 28 000 případů. Míra infekce dosáhla za posledních sedm dní 1 207 nových případů na 100 000 obyvatel.

Celkově 10,7 milionová země zaznamenala více než 2,1 milionu případů s 32 744 úmrtími.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *