Čeští podnikatelé navštěvují Arménii, aby studovali možnosti spolupráce

Čeští podnikatelé navštěvují Arménii, aby studovali možnosti spolupráce
24. května 2023, 09:33

Jerevan, 24. května, Armenpress. Arménsko-české vztahy jsou na vysoké úrovni a nedávná návštěva delegace premiéra Nikola Pashinyana v České republice je další příležitostí k prezentaci investičních možností.

„Podařilo se nám českým podnikatelům ukázat investiční příležitosti v Arménii, modernizační projekty a arménské podniky při hledání partnerů,“ řekl ARMENPRESS náměstek ministra hospodářství Narek Derian, který byl členem delegace.

Během návštěvy arménského premiéra na začátku května se v Praze konala mezistátní ekonomická konference a podnikatelské fórum Arménie-Česká republika.

„Naše vztahy s Českou republikou rychle rostou. Objem obchodního obratu se v loňském roce zvýšil. Tento trend se drží i v letošním roce. Tyto akce jsou pro naše obchodníky dobrým základem pro komunikaci s českými podnikateli a nacházení nových směrů spolupráce,“ uvedl. “ dodal Terion.

Arménské a české podniky na svých jednáních uzavřely partnerské dohody.

Možnosti spolupráce jsou nastíněny ve výrobě lehkých letadel, textilu a obnovitelné energii.

Čeští podnikatelé brzy navštíví Arménii, aby zde studovali možnosti partnerství a výroby.

„Do Arménie přijedou čeští podnikatelé. Jak již bylo řečeno, o výrobu lehkých letadel v Arménii má zájem česká firma. Výroba by měla probíhat v provincii Lori. „Výroba se týká malých letadel do 6 míst,“ dodal náměstek s tím, že o výrobu solárních panelů mají české podniky zájem.

S důrazem na zahraniční investice pro ekonomický rozvoj země Derian řekl, že vláda přispívá ke zlepšení investičního prostředí prostřednictvím různých programů a akcí.


Anna Jirian

READ  Rozlosování Mistrovství světa 2022 pro šipky potvrzeno: Skotsko začíná čelit České republice proti Hongkongu v Anglii

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *