Muzeum kritizuje Microsoft kvůli „zkomolenému“ vydání s otevřeným zdrojovým kódem MS-DOS 4 – zveřejněno na „hloupém“ portálu obviňovaném z omylu

Muzeum kritizuje Microsoft kvůli „zkomolenému“ vydání s otevřeným zdrojovým kódem MS-DOS 4 – zveřejněno na „hloupém“ portálu obviňovaném z omylu

4. dubna Microsoft uvolnil zdrojový kód pro uváděný operační systém MS-DOS 4 z roku 1986 na GitHubu, uvedený spolu s dalšími verzemi zdrojového kódu DOS – zdá se však, že zveřejnění MS-DOS 4 na GitHubu v jeho aktuální upravené podobě porušilo některé soubory jsou docela důležité.

Ozval se také populární vývojář a provozovatel Muzea OS/2 Michal Nečasek Jak nezveřejnit historický zdrojový kódSelhání gitu při zachování časových razítek a převodu souborů na UTF-8 do značné míry všechno rozbije. Nečasek vydání kódu chválil, ale kritizoval chyby v tomto procesu zavedené: „Ale prosím, nezkreslujte prosím historický zdrojový kód vložením do (hloupého) portálu.“

Ze dvou problémů mohou být závažnější zdrojové soubory převedené do UTF-8. Je to proto, že starší nástroje pro tyto operační systémy ve skutečnosti neumějí analyzovat UTF-8 a pravděpodobně také nebyly aktualizovány, aby tak učinily. Maximální délka bajtového řádku pro MASM systému MS-DOS 4 byla 512 bajtů a převod UTF-8 načte určité soubory nad tento limit, takže jsou nečitelné.

Závažnost chyb souborů se liší, ale publikace OS/2 Museum uvádí, že základní systémové soubory přesně odpovídají původním souborům obrazu disku. Zdá se však, že zdrojový kód je kompatibilní i s verzí 4.01, „tichou“ aktualizací na verzi 4.00, která opravila některé chyby. Nebyl k dispozici přímo, ale byl dodáván výrobcům počítačů.

Původní příspěvek doporučoval jednoduše upravit surové soubory jako archiv, bez konverze UTF-8 nebo něčeho podobného. Příběh však bezprostředně pokračuje v komentářích, kde spoluvývojář verze pro MS-DOS 4, Connor Hyde, aka Starfrost, problém uznává a odhaluje právní důvody pro nezařazení časových razítek.

Diskuse mezi Michalem a Starfrostem krátce pokračuje v komentářích, než ji přesunou na emaily, do kterých na ně nebudeme tlačit. Navzdory Michelovu kritickému tónu bylo poznamenáno, že hloupá politika společnosti „očividně“ není chybou nezávislého vývojáře, jako je Starfrost.

READ  První sezóna pro více hráčů v Halo Infinite bude o dosahu

Doufejme, že tyto problémy budou brzy vyřešeny, aby si MS-DOS 4 mohl užívat ve své patřičné slávě. Nicméně, MS-DOS 4 byl stále nepopulární, když běžel správně kvůli masivnímu využití 92 KB RAM.

Zajímavé je, že to vedlo k tomu, že konkurenční DR-DOS přeskočil verzi 4.0-4.99 zcela ve prospěch přechodu z verze 3.41 na verzi 5.0 – ačkoli důraz na multitasking v MS-DOS 4 je přítomen dodnes.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *