Evropa je na začátku dlouhého konfliktu s Ruskem: Český prezident

Evropa je na začátku dlouhého konfliktu s Ruskem: Český prezident

Český prezident Peter Pavel řekl, že Evropa je na začátku dlouhého konfliktu s Ruskem, ale ne nutně vojenského, řekl v rozhovoru pro Die Press.

Pokud si evropské země chtějí zachovat vlastní bezpečnost a blahobyt, měly by podle něj Rusku stanovit jasné hranice.

„Pokud to neuděláme, povede to v budoucnu k významným problémům,“ řekl Pavel s tím, že míru nelze dosáhnout přijetím ruských cílů.

Trval na tom, že Moskva chce obnovit imperiální vznešenost Sovětského svazu, včetně jeho sféry vlivu, o níž Rusko otevřeně mluvilo.

„Musíme se připravit na to, že Rusko nebude mírumilovným partnerem… Když Rusko jedná proti našim zájmům, musíme se mu postavit. Jinak bude ohrožen náš způsob života a naše hodnoty,“ poznamenal prezident. Podporou Ukrajiny podporují Evropané také svou vlastní bezpečnost.

Podle českého lídra stále existuje šance, že Rusko uvidí, že vojenského vítězství na Ukrajině nelze dosáhnout, což povede k diplomatickým jednáním namísto ‚nesmyslného plýtvání zdroji a lidskými životy‘.

Zároveň se domnívá, že je nepravděpodobné, že by Kyjev v blízké budoucnosti získal zpět všechny své části. Pavel také řekl, že nikdo nepopírá budoucí členství Ukrajiny v NATO, ale měla by vědět, že pro Moskvu nepředstavuje žádnou přímou hrozbu.

V komentáři k možnosti zvolení Donalda Trumpa prezidentem Spojených států prezident uvedl, že Evropa by se na to měla připravit a převzít větší odpovědnost v bezpečnostním sektoru, protože se Spojenými státy dlouhodobě zachází jako s „rozmazleným dítětem“. čas. .

READ  Athbai získala tři zlata na paralympijském mistrovství ČR

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *