V údolí Susquehanna byl detekován západonilský virus

V údolí Susquehanna byl detekován západonilský virus

V údolí Susquehanna byl detekován západonilský virus

CDC žádá ty, kteří žijí v oblasti, kde byl virus detekován, aby přijali preventivní opatření


Virus West Nile byl detekován v York County, podle York County Mosquito Disease Control. Testování komárů potvrdilo, že virus byl nalezen v York City a Spring Grove Boroughs. York County a Pennsylvania Department of Environmental Protection monitorují aktivitu komárů v oblasti a pracují na kontrole populace komárů. Západonilský virus se přenáší na člověka, když je kousnut infikovaným komárem. Infikovaní mohou mít příznaky, včetně horečky, bolesti hlavy, bolesti těla, bolesti kloubů, zvracení, průjmu a vyrážky. Virus může být smrtelný nebo vést k závažným neurologickým komplikacím, nejčastěji u lidí s oslabeným imunitním systémem nebo u starších osob. CDC doporučuje následující preventivní opatření: Používejte repelenty proti hmyzu obsahující DEET, pikaridin, IR3535, citronový eukalyptový (OLE) olej nebo para-menthan-diol (PMD) na exponovanou pokožku a oděv. Zůstaňte doma za soumraku a svítání, protože komáři přenášející viry jsou v těchto hodinách nejaktivnější. Když jste venku, noste dlouhé rukávy, kalhoty a ponožky, zejména v oblastech, kde se komáři běžně vyskytují. Zbavte se stojaté vody, abyste zabránili množení komárů. Zkontrolujte, zda v místech, jako jsou květináče, okapy, vědra a další nádoby, není stojatá voda. Skleněná okna a dveře, aby se tam nedostali komáři.

Virus West Nile byl detekován v York County, podle York County Mosquito Disease Control.

Testování komárů potvrdilo, že virus byl nalezen v York City a Spring Grove Boroughs.

READ  Je pro vás dietní cola špatná? Přečtěte si, proč jsou účinky nadváhy nezdravé

York County a Pennsylvania Department of Environmental Protection monitorují aktivitu komárů v oblasti a pracují na kontrole populace komárů.

Západonilský virus se na člověka přenáší, když ho kousne infikovaný komár.

Infikovaní mohou mít příznaky, včetně horečky, bolesti hlavy, bolesti těla, bolesti kloubů, zvracení, průjmu a vyrážky.

Virus může být smrtelný nebo vést k závažným neurologickým komplikacím, nejčastěji u lidí s oslabeným imunitním systémem nebo u starších osob.

CDC doporučuje následující preventivní opatření:

  • Na exponovanou pokožku a oděv používejte repelent proti hmyzu obsahující DEET, Picaridin, IR3535, Lemon Eucalyptus Oil (OLE) nebo Para-Menthan-Diol (PMD).
  • Zůstaňte doma za soumraku a svítání, protože komáři přenášející viry jsou v těchto hodinách nejaktivnější
  • Když jste venku, noste dlouhé rukávy, kalhoty a ponožky, zejména v oblastech zamořených komáry.
  • Zbavte se stojaté vody, abyste zabránili množení komárů. Zkontrolujte, zda na místech, jako jsou květináče, okapy, vědra a další nádoby, není stojatá voda.
  • Skleněná okna a dveře, aby se tam nedostali komáři.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *