Česká republika také poskytuje 100 lůžek na JIP, vládní vakcíny

Stephen OTAGE

Vláda České republiky prostřednictvím svého ministerstva zahraničních věcí poskytla Ugandě dalších 100 lůžek na jednotce intenzivní péče a blíže neurčený počet vakcín AstraZeneca.

Náměstek českého ministra zahraničí Martin Talaba ve čtvrtek na počest sídla ugandského ministerstva zahraničí řekl, že by chtěl navštívit Ugandu, aby se setkal s představiteli ministerstev financí, obchodu a zdravotnictví. Spolupráce s cílem ukázat jednotu a dobrou vůli mezi Českou republikou a Ugandou a dohoda o oblastech, kde začíná vzájemné partnerství.

Český premiér se rozhodl zařadit Ugandu na seznam zemí, které dostávají vakcíny, aby splnil vládní cíl spolupráce a spolupráce v oblasti obrany, zdravotnictví a zemědělství. V Ugandě již máme 300 českých nemocničních lůžek a právě otevíráme kanceláře pro výrobu traktorů Zetor, “řekl. Řekl, že očkování a postele přijdou v příštích dvou týdnech.

Ugandský generální ministr zahraničí JJ Odong, který delegaci přijal, uvedl, že skupina dorazila ve středu, aby určila a schválila oblasti pro spolupráci v zemědělství s cílem zlepšit kvalitu a množství produktů díky zkušenostem v této oblasti. Na cestě.

„Diskutovali jsme také o tom, jak můžeme v rámci epidemie lépe pracovat na zlepšení přístupu k očkovacím látkám a vyvážení distribuce očkovacích látek v Ugandě, protože to je jediné řešení epidemie. Diskutovali jsme také o bezpečnostních oblastech, nejlepší technologii v České republice, které můžeme použít ke zlepšení naší bezpečnosti, “řekl.

Na otázku, jaké vakcíny a co darují, pan Talaba prozradil, že prostřednictvím zařízení Kovax zasílají vakcíny AstraZeneca, ale tato částka čeká na rozhodnutí PM v příštích dvou týdnech. Řekl, že také diskutují s vládou o tom, jak odstranit obchodní bariéry, které brání přístupu ugandských produktů na jejich trhy.

Reklamní

Na otázku, kde bylo nainstalováno 300 lůžek, Stephen Caboyo, velvyslanec Ugandy v České republice, uvedl, že česká vláda v loňském roce nainstalovala 300 lůžek v nemocnici Mulako a v mezinárodních nemocnicích, když země čelila výzvě nákupu lůžek na JIP.

„Za dva týdny přidáme 100 lůžek s technickými týmy, které otevřou servisní středisko pro péči o Ugandu, výrobu zdravotnického vybavení a výrobu zdravotnického vybavení v případě potřeby,“ řekl. .

Podle pana Talaby mají v plánu také pomoci vládě poskytovat modernizační služby pro nemocnice a zdravotní střediska a předložit návrh, jak spustit traktory Zeter s více než 100letou historií. .

[email protected]

READ  Blížící se pivní festivaly v České republice si nemůžete nechat ujít

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.