Neočkovaný a nemaskovaný učitel způsobil v Kalifornii celounijní ohnisko

Neočkovaná učitelka kalifornské základní školy nakazila více než polovinu svých studentů onemocněním COVID-19, což nakonec vedlo k celounijní epidemii v okrese Marin, zpráva Z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

proč tě to zajímá: Propuknutí epidemie, ke kterému došlo v květnu, zdůrazňuje nebezpečí kolem debaty v USA mezi školními obvody zvažující zavedení přísnějších opatření k omezení šíření viru, jako je masové maskování ve školách.

Zůstaňte na špici nejnovějších tržních trendů a ekonomických poznatků s Axios Markets. Přihlaste se k odběru zdarma

detaily: Učitel, který způsobil vypuknutí, se ve škole dva dny objevoval, zatímco měl příznaky, než byl nakonec testován.

  • Daná škola žádá učitele a studenty, aby nosili masky uvnitř. Učitelka ale četla svým studentům, zatímco nebyli maskovaní, protože se zdálo, že má ucpaný nos a únavu.

  • Učitelka byla na virus pozitivně testována 21. května a 12 z jejích 22 studentů mělo následně podle zprávy pozitivní test na virus.

Velký obraz: Tisíce studentů byly nuceny Karanténa nebo izolace kvůli potenciální expozici Téměř okamžitě po opětovném otevření škol v srpnu. Kraje musely kvůli vypuknutí dočasně zavřít školy nebo pozastavit osobní vzdělávání.

co říkají: výbuchZdůrazňuje důležitost očkování zaměstnanců škol, kteří jsou v těsném kontaktu v rámci domova s ​​dětmi, které nemají nárok na očkování, když se školy znovu otevřou, “uvádí zpráva.

Líbí se vám tento článek? Získejte více z Axios a Zaregistrujte se zdarma na Axios Markets.

READ  Pobřeží slonoviny hlásí první případ eboly za posledních 25 let | Novinky o ebole

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *