Bow Valley chybí mezinárodní pracovníci během krize nedostatku zaměstnanců

„Každý zvýšil svůj plat, ale nezáleží na tom, co platíte; tu práci nemá nikdo.“

BOW VALLEY Bow Valley velmi postrádá své mezinárodní a zahraniční pracovníky během jednoho z nejhorších nedostatků personálu, jaký kdy region zažil.

Odvětví pohostinství, hlavní ekonomický svaz v Banffu, Canmore a Lake Louise, je velmi nedostatečně obsazeno a společnosti jsou nuceny činit těžká finanční rozhodnutí pro lepší zážitky hostů a zaměstnanců během důležitých letních měsíců na turistických atrakcích.

„Je to to nejhorší, co jsem kdy viděl,“ řekla o nedostatku pracovních sil Michelle Dufresneová, ředitelka Centra zdrojů práce v Banffu a Canmore, 30 let žijící a pracující v Bow Valley.

„Každý zvýšil svůj plat, ale nezáleží na tom, co platíte; tu práci nemá nikdo.“

Dufresne před pěti lety přidal statistiky, které ukázaly, že v údolí Beau Valley je 2 000 až 3 000 zahraničních pracovníků, kteří tvoří 20 až 30 procent pracovní síly v pohostinství.

Když v březnu 2020 vypukla pandemie COVID-19 a společnosti začaly propouštět zaměstnance, došlo k masovému exodu mezinárodních pracovníků z Bow Valley vracejících se mimo jiné do zemí, jako je Česká republika, Spojené království a Austrálie, kteří by naplnili pozice v místním sektoru pohostinství.

Vzhledem k tomu, že jsou stále pociťovány zvlněné účinky viru a jsou přijata mezinárodní opatření, jako je uzavření hranic Austrálie a cestování do zahraničí pouze se zvláštními výjimkami, Bow Valley bez většího přispění k pracovní síle.

„V tuto chvíli máme velmi nízkou zásobu uchazečů o zaměstnání,“ řekl Dufresne. „Příliš mnoho volných míst na všechno v pohostinství. Nedostatek zaměstnanců v srpnu není novinkou … ale letošní rok je horší, protože nemáme cizince, nemáme východní Kanaďany, nemáme provoz venku.“ oblasti, do které jsme se dostali.

„Jednou z velkých skupin jsou Australané. Nesmí odejít. Mohou odejít pouze na nezbytné cesty. Program pracovních víz, který je nyní uzavřen a neočekáváme, že se otevřou až do nového roku.“

READ  Inflace přesáhne 12 % a ekonomika podle prognózy ministerstva financí zpomaluje

Podle nejnovějších údajů kanadské statistiky v celé zemi vzrostla pracovní síla v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb v červenci o 35 000 – více než v jakémkoli jiném odvětví. Ačkoli Alberta nepatřila mezi pozoruhodné provincie, ve kterých došlo k nárůstu, které byly v Ontariu a Manitobě.

Nezaměstnanost v Albertě klesla v červenci na 8,5 procenta z 9,3 procenta v předchozím měsíci, ale místní pracovní příležitosti zůstaly nedotčeny.

Asociace pohostinství Banff a Lake Louise (BLLHA) uvádí, že místní operátoři od začátku roku usilovně pracují na jejich obsazení a byli dobře připraveni přivítat návštěvníky zpět prostřednictvím národního parku Banff.

„Většina pracovišť v naší oblasti má kombinaci celoročních členů týmu, letních studentů a pracovníků International Canadian Experience Workers (IEC),“ řekla Wanda Bogdan, ředitelka komunikace a zapojení zúčastněných stran společnosti BLLHA v e-mailu.

„Zaznamenali jsme zájem postsekundárních uchazečů o zaměstnání prostřednictvím školních programů, které pomohly přilákat talenty do Banffu a Lake Louise, ale není pochyb o tom, že stále čelíme podobným bojům v jiných sektorech a regionech a naše pracovní místa se naplňují.“

BLLHA bylo otevřeno městu Banff, aby zrušilo nařízení o dočasných maskách, nebo dříve, než Alberta 1. července zrušila svůj celokrajský mandát, protože v této oblasti byly vypuštěny případy COVID-19. V dopise městské radě skupina turné uvedla, že je čas přivítat návštěvníky zpět do komunity a znovu vybudovat základy ekonomiky cestovního ruchu.

Od jara se turisté hrnuli do Bow Valley v éře před a po očkování a High Country Inn v Banffu přijímá opatření, aby se postaral o hosty- a zaměstnance- v těžkých dobách nedostatku zaměstnanců.

Hotel, který má průměrnou nocleh mezi 235 a 300 dolary, někdy nepřímo odvracel hosty blokováním online rezervací, jako například minulý víkend, kdy bylo ze systému odstraněno devět pokojů, aby nedošlo k záměně personálu, zejména ve fyzické oblasti. Žádost o role hospodyně.

„Určitě ano.“ [financial] řekl Jordan Irwin, generální ředitel společnosti High Country Inn. „Jsem ale spokojen s příjmy a kvalitou produktu, který jsme mohli nabídnout hostům, aniž by naši zaměstnanci pracovali bláznivé hodiny.“

READ  Analýza – Tvůrci středoevropské politiky se snaží čekat na zvýšení sazeb Podle agentury Reuters

Aby přilákal nové zaměstnance a udržel si stávající členy, řekl Irwin, že hotel zvyšuje mzdy a zavádí bonusovou strukturu.

Před COVID-19 Irwin pravidelně vídal uchazeče o zaměstnání s dávkou obnovených papírů, jak se při hledání práce přesouvají z majetku do majetku na Banff Street. Řekl, že to byl „velký hit“ bez mezinárodního trhu, na který Banff při najímání spoléhá.

„Myslím, že pokud jde o nejzákladnější podmínky, vezmete si víza na pracovní dovolenou a odstraníte potřebu mnoha vstupních kanadských zaměstnanců s CERB a moc toho nezbude,“ řekl Irwin. „Řekl bych, že toto je prostředí, které vláda vytvořila programem s CERB.“ [Canadian Emergency Response Benefit].

„Jsem velmi vděčný za dotace, které společnostem poskytly, ale na druhou stranu si myslím, že byl k CERB velmi štědrý a vždy dojde k prodlevě, kdy něco takového skončí, než uvidíte, že se pracovní síla vrátí a bude zdravá.“ znovu.“

CERB, která poskytla milionům Kanaďanů finanční pomoc během pandemie COVID-19, končí 25. září.

Statistiky Kanada také poznamenala, že servery pro potraviny a nápoje „nadále působí v průmyslu, který je nepřiměřeně ovlivňován“.

Úder na pracovní sílu způsobil, že místní restaurace zkrátily pracovní dobu, nabídly méně možností menu a dokonce zavřely několik dní v týdnu během důležitých letních měsíců cestovního ruchu.

S menším počtem zaměstnanců jsou delší čekací doby na služby a jídlo a tolerance zákazníků není vždy nejrozumnější. To přimělo Marine Dansereau z Communitea Cafe umístit do pracovních oken ceduli s nápisem „Naše komunita má nedostatek zaměstnanců. Buďte laskaví k těm, kteří se zúčastnili, a pochopili, že čekací doba může trvat déle.“

„Teprve v červnu jsme byli plně připraveni na terasu a přední fasády,“ řekl Dansereau, majitel a kreativní ředitel společnosti Communitea Cafe. „Do čtyř týdnů museli být najati všichni, což podle mě poslalo spoustu lidí do boje, protože jste neměli čas je dát lidem a najednou jste zvýšili svoji kapacitu … Rozhodně to nebyl snadný přechod pro nikoho.“ . ”

READ  Zrušení monopolu VZP na zdravotní pojištění cizinců

Danciro, která zvýšila platy v kavárně v centru města Canmore, zkrátila každý den hodinu, když byla poddimenzovaná, a řekla, že nerada dělá kompromisy, ale letošní rok byl výjimečný.

„Právě jsme najali několik lidí, takže doufejme, že některé z nich můžeme zachránit.“ [current employees] „Na chvíli na podzim,“ řekla.

„V minulosti jsme vždy měli lidi z Austrálie, Nového Zélandu, Velké Británie a Evropy a mohli byste mít ty lidi, kteří přijdou na rok nebo dva s vízy. A tito lidé často zůstávají po určitou dobu v situaci a to jsou často lidé, kteří se chystají pracovat v odvětví služeb, takže si myslím, že je to obrovský úspěch. “

„Místní zaměstnavatelé sdíleli, že někteří profesionálové v oblasti cestovního ruchu na kariérní úrovni se v době pandemie přestěhovali do jiných průmyslových odvětví, takže toto je jedinečná doba pro ty, kteří se zajímají o profesní rozvoj, aby se přesunuli na vyšší pozice,“ poznamenal BLLHA.

Dufresne uvedl, že vzhledem k tomu, že „velmi málo“ pracovníků přichází do Job Resource Center při hledání zaměstnání v pohostinství v Bow Valley, jsou nadcházející měsíce na rozdíl od trendů předchozích let nepředvídatelné.

„Pokud se mě zeptáte, co si myslím, že se stane? No, teď v příštích měsících přijde spousta pohyblivých částí,“ řekl Dufferson. „Nemohu vám říci, co se stane v září. … Pokud jsou lidé očkováni, myslím, že jakmile budou mít lidé volnost přicházet a odcházet, čeká nás rušná podzimní sezóna.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *