Tisíce lidí byly požádány o evakuaci kvůli lesním požárům v Britské Kolumbii v Kanadě

Tisíce lidí byly požádány o evakuaci kvůli lesním požárům v Britské Kolumbii v Kanadě

Komentář k fotce, Kouř stoupající z požárů v Albertě poblíž TeePee Creek

Tisícům Kanaďanů bylo nařízeno opustit své domovy ve Fort Nelson v Britské Kolumbii kvůli riziku požárů.

Požár vypukl v pátek večer a úředníci jej popsali jako „extrémně ohnivé chování“.

Požáry také vedly k poplachům a nařízení evakuace v sousední Albertě.

Kanadská vláda varovala, že povětrnostní podmínky budou letos znamenat zvýšené riziko lesních požárů v zemi.

Požár Parker Lake Fire, jak jej nazvala British Columbia Wildfire Service (BCWS), byl v sobotu ráno velký 8 kilometrů čtverečních (3 čtvereční míle) poté, co přes noc rychle rostl.

Asi 3 000 lidí ve Fort Nelson – nacházející se v severovýchodní Britské Kolumbii asi 1 600 kilometrů (1 000 mil) od Vancouveru – dostalo příkaz k evakuaci.

Rob Fraser, starosta okresu Northern Rockies Regional District, řekl: Zprávy CBC Hořet začalo poté, co silný vítr povalil strom, zasáhl elektrické vedení a vzplál.

„V době, kdy se tam hasiči dostali, vítr vytvořil požár, který nedokázali zvládnout s vybavením, které jsme měli,“ řekl Fraser.

Podle BCWS boj s ohněm ztěžuje silný vítr a sucho.

Od soboty bojovalo s požárem devět vrtulníků, pozemní osádky a specialista na ochranu konstrukcí, jehož úkolem je chránit konstrukce poškozené lesními požáry.

V Albertě jsou lidé v regionu Grande Prairie pod evakuačním oznámením a někteří byli požádáni, aby odešli kvůli požáru hořícímu 4 kilometry východně od vesnice Tybee Creek na severozápadě provincie.

Obyvatelé Fort McMurray, města s asi 68 000 obyvateli, byli také informováni, aby byli připraveni odejít, protože asi 25 kilometrů jihozápadně od města hořel oheň, který se vymkl kontrole.

Loňský rok byl pro kanadské lesní požáry zničujícím rokem, kdy bylo spáleno 15 milionů hektarů (37 milionů akrů) lesa – nejničivější sezóna v historii země.

Zemřelo osm hasičů a asi 230 000 lidí bylo vysídleno ze svých domovů.

Aktualizace z Environment Canada tento týden předpovídá obtížné povětrnostní podmínky, které by mohly v budoucnu vést k další obtížné sezóně lesních požárů.

Úředníci uvedli, že rostoucí jarní a letní teploty by mohly „zhoršit riziko a závažnost přírodních a lidmi způsobených lesních požárů“.

Teplejší než normální zima, která zanechala na zemi málo sněhu, také zhoršila podmínky sucha v mnoha oblastech.

Globálně byl loňský rok nejžhavější v historii. To bylo způsobeno rostoucími teplotami způsobenými lidskou činností, ale bylo také posíleno přirozeným systémem počasí známým jako El Niño.

Požáry se přirozeně vyskytují v mnoha částech světa, včetně Kanady.

Podle klimatického orgánu OSN však změna klimatu zvyšuje pravděpodobnost šíření povětrnostních podmínek potřebných pro šíření požárů.

Intenzivní a dlouhotrvající teplo odvádí ze země a rostlin stále více vláhy.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *