Ukrajina dosahuje pokroku v oblastech obnovy mimo Charkov

Ve středu ukrajinské síly dobyly zpět město Bitumnyk mimo Charkov v severovýchodní části země, poslední z řady vítězství, která posunula ukrajinské síly míle od ruských hranic.

Osvobození Bitumniku, města 15 mil od ruských hranic, přichází den poté, co ukrajinské úřady oznámily znovudobytí dalších čtyř vesnic. mimo Charkov.

Kombinované protiútoky účinně vytlačily ruské dělostřelectvo z druhého největšího ukrajinského města a zároveň sevřely ruské hranice a zásobovací linie.

„Dosáhli jsme úspěchů ve směru na Charkov, vytrvale jsme odráželi nepřítele a osvobozovali populační centra,“ řekl ve středu brigádní generál Oleksij Harumov, zástupce náčelníka hlavního operačního ředitelství ukrajinského generálního štábu.

Ukrajina také vrátila boj na Snake Island – černomořskou základnu obsazenou na začátku války, kam ukrajinské síly požádaly ruský křižník Moskva, aby „šel“ [it]Já.“

Vozidlo v troskách poté, co ruské síly zaútočily na město Orekijev na východě Ukrajiny.
DIMITAR DILKOFF / AFP přes Getty Images

Ukrajinské síly se podle britského ministerstva obrany zaměřily na ruskou protivzdušnou obranu na ostrově a také na ruské zásobovací lodě ve snaze narušit pokus Ruska získat kontrolu nad ukrajinským pobřežím.

Ukrajinské úřady také informovaly o sestřelení řízené střely směřující do historického přístavu Oděsa, který byl v posledních dnech vystaven intenzivnímu ruskému bombardování.

Ruské rakety dopadly mimo Záporoží, město na řece Dněpr, do kterého uprchlo mnoho obyvatel zdevastovaného města Mariupol. Po stávce nebyly bezprostředně hlášeny žádné zranění.

Ruské útoky pokračovaly uvnitř Mariupolu, přičemž poslední ukrajinské pevnosti požadovaly dobytí.

mapa Ukrajiny
Mapa Ukrajiny uprostřed ruské invaze.
New York Post

Novinky přicházejí následovně:

  • Vysocí představitelé amerických tajných služeb varují, že Rusko se může ve válce proti Ukrajině stále více uchylovat k „nepředvídatelné a radikální“ taktice – se všudypřítomnou hrozbou jaderné války proti Západu.
  • Těla tisíců ruských vojáků byla nahromaděna do hromady „na délku muže“, aby se skryl skutečný rozsah obětí, podle zachyceného telefonátu vydaného ukrajinskými bezpečnostními službami.
  • Český prezident Miloš Zeman přijal žádost 103 Čechů o vstup do ukrajinských ozbrojených sil, aby jim pomohli v boji proti ruské agresi. Českým občanům je obvykle zakázána služba v cizích armádách a hrozí jim až pět let vězení.
READ  V Saskatoonu byl los na Zemi přiveden zpět do volné přírody
    Scéna zobrazující oheň na ostrově Zmini (Snake) na Ukrajině na tomto snímku obrazovky pořízeném z videa z dronu.
Záběry z dronu zachycují ostrov Zmenyi (Snake) na Ukrajině.
Ukrajinské pozemní síly / Reuters

Ukrajina ve středu mezitím oznámila, že plánuje soudit zajatého ruského vojáka za válečné zločiny.

Ukrajinská generální prokurátorka Irina Venediktová oznámila obžalobu 21letého ruského seržanta Vadina Šišimarina za střelbu na neozbrojeného 62letého civilistu, který jel na kole koncem února, čtyři dny po začátku války.

Šišimarinovi hrozí podle ukrajinských zákonů až 15 let vězení.

Prokuratura uvedla, že vyšetřuje více než 10 700 obvinění z ruských válečných zločinů a identifikovala více než 600 podezřelých.

Na východě ukrajinský provozovatel plynovodu přerušil tok ruského plynu do západní Evropy a tvrdil, že separatistické síly podporované Ruskem na Donbasu odčerpávají zásoby. Odstávka je největším dopadem na tok ruské energie do Evropy od začátku války.

s drátem

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.