Opravy za genocidu v Německu z koloniální éry nestačí – viceprezident Namibie

Lidské lebky Herero a Nama jsou vystaveny během ceremonie v Berlíně, Německo, 29. srpna 2018, za účelem dodávky lidských ostatků z Německa do Namibie po genocidě Herero a Nama v letech 1904-1908. Fotografie: Christian Mange / Reuters

Namibijský viceprezident Nangolo Mbumba uvedl, že nabídka Německa na financování projektů v Namibii v hodnotě více než 1 miliarda eur (1,22 miliardy dolarů) během 30 let, aby se nahradila jeho role v genocidě a konfiskaci majetku v tehdejší kolonii před více než stoletím, nestačí . v pátek.

„Žádná částka peněz v žádné měně nemůže skutečně vynahradit lidský život,“ řekl Mbumba novinářům, když Windhoek formálně informoval národ o výsledcích šesti let jednání s Německem, která byla uzavřena minulý měsíc.

„Musíme uznat, že částka 1,1 miliardy EUR dohodnutá mezi oběma vládami není dostatečná a adekvátně neřeší počáteční částku kompenzace původně poskytnuté německé vládě.“

Německo se 28. května omluvilo za svou roli při masakru kmenů Herero a Nama v Namibii před více než stoletím a poprvé masakr oficiálně označilo za genocidu, přičemž souhlasilo s financováním projektů. Přečtěte si více

Tisíce lidí Herera a Nama byly zabity německými koloniálními silami v letech 1904 až 1908 poté, co se kmeny vzbouřily proti německé vládě nad kolonií, které se tehdy říkalo německá jihozápadní Afrika.

Přeživší byli vyhnáni do pouště, kde mnozí z nich skončili v koncentračních táborech pro nucené práce a mnozí zemřeli na zimu, podvýživu a vyčerpání.

Vůdce klanu Herero Fekue Rokoro minulý týden odmítl dohodu dohodnutou oběma vládami a označil ji za „urážku“, protože nezahrnoval odškodnění.

„Toto jsou historická rozhodnutí, která musíme učinit, bez ohledu na to, jak obtížná jsou. Kdyby existovaly další příležitosti k získání peněz od Němců, mohli bychom to udělat,“ uvedl Mbomba na tiskové konferenci.

READ  Britský ministr zdravotnictví uvedl, že počet případů Covid-19 by v zimě mohl dosáhnout 100 000 denně

„Nemyslím si, že by si jakýkoli Namibijec myslel, že peníze jsou dost na to, aby nahradily vše, co se stalo – být zabit nebo vykázán z vaší země; žádná částka peněz to nedokáže,“ řekl.

(1 dolar = 0,8222 eura)

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.