Demokratičtí lídři Sněmovny říkají, že pomohou zachránit místo předsedy Sněmovny reprezentantů Mika Johnsona

Demokratičtí lídři Sněmovny říkají, že pomohou zachránit místo předsedy Sněmovny reprezentantů Mika Johnsona

WASHINGTON – Vedení Demokratické sněmovny ve společném prohlášení v úterý uvedlo, že bude hlasovat pro pomoc při záchraně předsedy Sněmovny reprezentantů Mikea Johnsona, pokud se ho krajně pravicová poslankyně Marjorie Taylor Greeneová, republikánka z Georgie, rozhodne sesadit.

„Od začátku tohoto kongresu stavěli sněmovní demokraté lidi nad politiku a našli společnou řeč obou stran s tradičními republikány, aby dosáhli skutečných výsledků,“ řekl vůdce sněmovních menšin Hakeem Jeffries z New Yorku. Menšinový bič Katherine Clark z Massachusetts; A předseda výboru Pete Aguilar z Kalifornie. „Zároveň se sněmovní demokraté důrazně postavili extremismu MAGA. Budeme v tom pokračovat.“

Demokratičtí lídři uvedli, že budou hlasovat přes stůl nebo odmítnou Greeneovo rozhodnutí uvolnit prezidenta proti Johnsonovi, republikánovi z Los Angeles. – krok, který by účinně zabil usnesení – poskytnutí bezpečnostní přikrývky pro Johnsona, i když se k Greenovi připojí více kritiků GOP.

„Pokud citujete tento návrh, nebude to fungovat,“ řekli demokraté.

Kritizovali své prohlášení, zatímco Johnson a jeho vedoucí tým GOP pořádali tiskovou konferenci v Capitolu, aby se na to zeptali řečníka. Když se zprávy rozšířily po sociálních sítích, poradce rychle předal řečníkovi poznámku; Johnson řekl novinářům, že to bylo poprvé, co o tom slyšel. Na otázku, zda uzavřel dohodu s Jefferiesem, Johnson odpověděl: „Ne, žádná dohoda neexistuje.“

„Musím dělat svou práci. Musíme dělat to, co považujeme za správnou věc. Země teď potřebuje fungující Kongres,“ řekl Johnson novinářům a dodal, že sesazení jeho předchůdce, předsedy Sněmovny reprezentantů Kevina McCarthyho, bylo poslední. Pád vedl k třítýdenní paralýze ve Sněmovně reprezentantů.

„To si nikdo nemůže dovolit… Musím každý den dělat to, co považuji za správné, a nechat žetony padat, kam mohou.“

Předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson řekl, že neuzavřel dohodu s demokraty, aby zachránil svůj úřad.Soubor Justin Sullivan/Getty Images

V prohlášení o chvíli později se Green zavázal pokročit vpřed a vynutit si hlasování o Johnsonově budoucnosti.

READ  Smrtící útoky šimpanzů na gorily, které byly poprvé viděny ve volné přírodě

„Mike Johnson je oficiálně demokratickým předsedou Sněmovny. Toto je jejich oficiální podpora jeho prezidentství. Jakou nevyzpytatelnou zadní vrátka Johnson škrtl, aby podpořil demokraty?“ Napsal jsem. Dodal: „Měl by odstoupit, změnit strany a nadále hlasovat pro Bidenovu otevřenou invazi do Ameriky, nekonečné války a úplné potraty na požádání.“

Poté řekla, že dá demokratům a republikánům možnost „podpořit předsedu sněmovny zvoleného demokraty“, aniž by upřesnila, kdy se bude hlasování konat.

„Jsem pevně zastáncem zaznamenaných hlasů, protože záznam Kongresu umožňuje každému Američanovi vidět pravdu a poskytuje transparentnost našim hlasováním,“ pokračoval Green. „Američané si zaslouží vidět monopartizanství v plné parádě. A chystám se jim uspořádat další párty.“

Greene Johnsona měsíce kritizoval a vyhrožoval, že pokud ve Sněmovně nabídne pomoc Ukrajině, vynutí si hlasování o jeho vyloučení. Johnson to udělal, když Sněmovnou prostrčil balíček, který zahrnoval pomoc pro Ukrajinu, stejně jako peníze pro Izrael a návrh zákona, který by umožnil zakázat TikTok ve Spojených státech. Stalo se zákonem minulý týden poté, co jej schválil Senát a podepsal prezident Joe Biden. To je v zákoně.

Demokraté ve svém prohlášení ocenili schválení tohoto balíčku a přiznali uznání „bipartistické koalici demokratů a republikánů vedenou prezidentem Bidenem“.

Prohlášení Jeffriese a jeho vedoucího týmu v úterý přišlo poté, co demokraté Sněmovny o tomto problému vedli vášnivou debatu na schůzi výboru za zavřenými dveřmi, a je nejsilnějším signálem o tom, jak strana zareaguje na krok k odvolání předsedy sněmovny.

Podle několika zdrojů na soukromé schůzce řekl vrchní zástupce Jim McGovern, D-Mass., svým kolegům, že demokraté by neměli být „levné rande“ – frázi, kterou opakoval Jeffries a další v místnosti.

Někteří demokraté uvedli, že byli překvapeni rychlostí, s jakou jejich vůdci po své debatě vydali prohlášení o záchraně Johnsona.

READ  Loď, která krátce uvízla v Suezském průplavu, byla úspěšně vyzdvižena

„Neměli jsme dojem, že rozhodnutí bude oznámeno tak rychle,“ řekl jeden demokratický zákonodárce.

Mnoho řadových demokratů uvedlo, že by se s takovým hlasováním podřídili vedení, zatímco hrstka umírněných už měsíce naznačovala, že by Johnsona zachránili, zvláště když usiloval o vládní dohody o financování a umožnil brexit. Hlasujte o pomoci Ukrajině.

Jeden zdroj v komoře řekl: „Členové měli jasno v tom, že mají Johnsonovi pomáhat s ohledem na jeho roli 6. ledna, ale protože jde o návrh MTG, je pro nás snadné se proti němu postavit.“ Dodal, že tento krok je v souladu s tématem demokratů být hlavní stranou. „Dospělí v místnosti.“

Některá vysvětlení pro tuto změnu v postoji nabídl poradce demokratického vedení, který předtím požádal členy, aby drželi ústa a veřejně se nezavázali pomáhat Johnsonovi, pokud by byl podán návrh na vystěhování.

„Nechceme se účastnit cirkusu MTG MAGA,“ řekla tato osoba. „Chceme, aby Kongres pracoval a dělal práci lidí. Dům má dost MAGA chaosu.“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *