FOTKY AP: Euro 2020 dokončuje první kolo a Ronaldo září | Sportovní

Londýn (AFP) – Cristiano Ronaldo vytváří rekordy na mistrovství Evropy a fotografové Associated Press zachycují každý zvláštní okamžik.

Kapitán Portugalska vstřelil v prvním kole Euro 2020 na turnaji pět branek a jeden oslavil skokem pěstí vztyčenou vysoko po přeměně trestu proti mistrům světa ve Francii.

Ronaldo vstřelil tento gól a další dva v budově Puskas Arena v Budapešti – jediný stadion z 11 hostitelských stadionů, který umožnil plné publikum uprostřed pandemie koronavirů. Nyní zaznamenal více než kterýkoli jiný hráč v historii turnaje a také se stal prvním, kdo skóroval na pěti různých evropských šampionátech.

Ve skupinové fázi Euro 2020 došlo k mnoha nezapomenutelným okamžikům a jednomu velmi děsivému zhroucení.

Christian Eriksen najednou spadl na tvář během úvodního zápasu Dánska proti Finsku v Kodani. Lékařský personál ho musel resuscitovat kardiostimulátorem, zatímco jeho kolegové stáli v kruhu kolem scény a vytvářeli ochranný štít.

S góly a radostí na tvářích vítězů a hráči, kteří nefandili poražené straně, fotografie vyprávějí jejich vlastní příběhy.

Útočník Walesu Gareth Bale křičí radostí po gólu svého spoluhráče porazit Turecko v Baku.

Nebo útočník České republiky Patrick Cech běží s nataženýma rukama po vstřelení nejdelšího gólu v historii turnaje s hlavičkou z poloviny zápasu proti Skotsku v Glasgow.

Ne každý obrázek má něco společného s hráči. Na stadionu v Bukurešti se krmili také ptáci, zatímco Ukrajina hrála Severní Makedonii a fanoušci povzbuzovali své týmy po celé Evropě.

Další nezapomenutelné okamžiky a nezapomenutelné obrázky určitě přijdou, až se hra obnoví ve vyřazovacích fázích.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *