Arshad žádá o modlitbu před finále

Karáčí:

„Moje žádost je, abychom se modlili za mé vítězství na mistrovství světa IAAF,“ řekl oštěpař Arshad Nadeem z Pákistánu, když večer 23. července ve Spojených státech opustil své srdce na hřišti v Eugene v Oregonu. ráno 24. července v Pákistánu.

Arshad se stal prvním Pákistáncem, který se dostal do finále mistrovství světa, když se kvalifikoval do finále oštěpu poté, co skončil devátý v kvalifikačním kole večer 21. července v Oregonu.

Tento počin svítí o něco více, protože jde o Arshadovu první akci po olympijských hrách v Tokiu, která se znovu zapsala do historie Pákistánu, když skončil pátý. Jako první sportovec z republiky se dostal do finále a předtím také jako první získal přímou kvalifikaci na letní hry. Arshad také hraje se zraněním lokte, které utrpěl loni při tréninku na olympiádu.

Ve své skupině v Oregonu měl Arshadův první pokus 76,15 m, následovalo 74,38 m. Ale nakonec dosáhl 81,71 metru na svůj třetí pokus, aby se zařadil mezi nejlepších 12 finalistů.

„Kvalifikovat se do světového finále není žádná maličkost. Ve skutečnosti je to pro mě obrovská věc,“ řekl Arshad The Express Tribune ráno před finále v Oregonu. „Prosím o modlitbu.“ Nic jiného teď říct nemůžu. V tuto chvíli se musím modlit.“

Na otázku, co cítil, když soutěžil v play off, řekl, že má pozitivní výhled. „Měl jsem dobrý pocit, že to udělám.“

Arshad je pro sezónu 2022 na 31. místě světového žebříčku.

Anderson Peters z Grenady obsadil v kvalifikačním kole první místo hodem dlouhým 89,91 metru. Následoval ho zlatý medailista z olympijských her v Tokiu Neeraj Chopra, který zahrál hod dlouhým 88,39 metru. Je na třetím místě na světě.

READ  Seznam sportovních TV na pondělí 2. ledna

Třetí skončil Němec Julian Webber s 87,28 metru. Je na pátém místě na světě. Mezitím světová dvojka Jakob Vadelich z Čech byla čtvrtým nejlepším hráčem hodem 85,23 metru.

Až na čtyři ostatní střelci nesplnili kvalifikační standard 83,50 m a Arshad udělal cut na třetí pokus slušný kompliment.

Arshad tlačil překážky pro pákistánskou atletiku. Je nosorožcem pákistánské sportovní scény, kde po boxeru Hussain Shah prokázal svou sílu mezi nejlepšími konkurenty světa pouze Arshad.

Nebyla to však jednoduchá cesta. Arshad se narodil a vyrůstal v Mian Chanu v Khanywalu a ze svých skromných začátků se loni dostal na olympijské hry v Tokiu.

Letos se v Johannesburgu dva měsíce připravoval se špičkovým jihoafrickým atletickým trenérem Traciusem Liebenbergem, zejména na mistrovství světa.