EFCC Choi Saraki na obvinění ze zpronevěry a praní peněz

V sobotu Komise pro hospodářské a finanční zločiny vyslýchala bývalého předsedu Senátu Bukolu Sarakiho kvůli údajnému zpronevěře veřejných prostředků a praní peněz.

Sarakiho, který dorazil do kanceláře Komise pro hospodářské a finanční zločiny kolem 14:00, údajně vyšetřovatelé několik hodin vyslýchali ohledně jeho údajného zapojení do zpronevěry miliard nairy, když byl ve funkci.

Podrobnosti o obviněních proti němu byly útržkovité, ale údajně se týkaly zakázek zadaných během jeho působení ve funkci.

58letý Saraki byl předsedou Senátu v letech 2015 až 2019. V letech 2003 až 2011 také vládl státu Kwara.

Vyšší úředník vývoj potvrdil a poznamenal, že bývalý guvernér státu Kwara byl pozván, aby osvětlil některá podezřelá finanční jednání.

K tomu dochází čtyři dny poté, co byl bývalý guvernér Nasarawy Tanko Almakura a jeho manželka Mairu vyslýcháni Komisí pro hospodářské a finanční zločiny kvůli porušení důvěry veřejnosti a zpronevěře miliard nairy jeho administrativou.

Mluvčí Komise pro elektronický obchod Wilson O’Garen na otázky nereagoval Nedělní punč Na vývoji včera v noci.

Bývalý předseda Senátu ale v prohlášení, které vydal Yusuf Olanyono z informační kanceláře Abubakara Bukoly Sarakiho, potvrdil, že v sobotu odpoledne navštívil kancelář EFCC.

V prohlášení se uvádí: „Mediální kancelář Dr. Abubakara Bukoly Sarakiho by ráda potvrdila, že Dr. Saraki z vlastní vůle navštívil dnes odpoledne (v sobotu) kancelář výboru, aby objasnil jakýkoli problém, který by si výbor mohl přát nastolit s tím.

Olanyono poznamenal, že na základě usnesení federálního vrchního soudu v Abuji o případu základních lidských práv, který Saraki zahájil během působení bývalého šéfa komise pro kontrolu hospodářských a finančních zločinů, což bránilo komisi v jeho vyšetřování, dokud řádu se zamítá, na posledním zasedání 14. července V červenci 2021 prosila soudce, aby jí příkaz bránil v práci.

READ  Změna klimatu: Pákistán vypouští méně než 1 % světových skleníkových plynů. Teď se topí

Řekl: „Po této stížnosti Dr. Saraki jako odpovědný občan z vlastní vůle kontaktoval výbor v nejbližší vhodné době, byl připraven navštívit úřad úřadu a vyjasnit všechny problémy, které by s ním chtěli vznést jemu.

Dnes odpoledne tedy navštívil kancelář Výboru a odpověděl na několik otázek. Přišel jsem domů. Nebyl zatčen. Dr. Saraki také komisi ujistil, že nemá co skrývat a vždy se dá k dispozici, aby objasnil všechny problémy, které mohou vyžadovat jeho pozornost. “

Copyright punč.

Všechna práva vyhrazena. Tyto materiály a další digitální obsah na těchto stránkách nesmí být reprodukovány, publikovány, šířeny, přepisovány nebo opakovaně distribuovány bez výslovného předchozího písemného souhlasu společnosti PUNCH.

Kontakt: [email protected]

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *