Slovinsko zahájí rozhovory o českých investicích do 2TDK

LJUBLJANA (Srbsko) 20. dubna (SeeNews) – Slovinská vláda plánuje zahájit jednání s Českou republikou o potenciální investici do slovinské státní projektové společnosti 2TDK, která je odpovědná za výstavbu druhé linky Divaka- Kopperova železniční trať, uvedl slovinský ministr infrastruktury J ர் rgen.

„Zahájíme také rozhovory s českými občany. O tomto tématu budeme diskutovat 4. května v Praze. Například pro Českou republiku a Slovensko má strategický význam přístav Koperník,“ uvedla v neděli slovinská vysílací společnost RTV .

Vrtovec uvedl, že Slovinsko v současné době jedná s Maďarskem o možnosti investovat do 2TDK.

Podle zprávy slovinských médií chce Maďarsko zaplatit 200 milionů T (1 241 milionů) v hlavním městě 2TDK a zvýšit jej na 2 522 milionů. V současné době vlastní slovinská vláda kapitál ve výši 2 32 000 milionů EUR. Na oplátku RTV oznámila, že maďarská vláda doufá, že získá ústupek v části měděného přístavu.

Minulý měsíc vybrala Rada pro dohled nad 2DTK konsorcium složené ze společností Collector CPG a tureckých společností Yapi Mercesi a Ozaltin jako dodavatele stavby obou úseků železniční trati dlouhé 27,1 km.

Luca Cooper, společnost provozující slovinský jadranský přístav Koperník, uvedla, že očekává zahájení druhé železniční trati do Divacy v dubnu 2026.

($ = 0,82855)

READ  Orban zkoumá jižní hranici Maďarska s českým premiérem Bobizem

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *