Králova korunovace: 3 koruny, 2 vozy a kratší cesta

Králova korunovace: 3 koruny, 2 vozy a kratší cesta

Buckinghamský palác uvedl, že král Karel III. plánuje kratší a hladší cestu do Westminsterského opatství na svou korunovaci, přičemž omezí cestu průvodu, kterou jeho matka absolvovala v roce 1953, protože se zaměřuje na skromnější akci s některými moderními prvky. Neděle.

a nenápadný večírek 6. květen bude stále prosáklý prastarými tradicemi a ozdoben královskými klenoty korunovačních klenotů, ale bude obsahovat také vlastní emotikony, které odrážejí první vyvrcholení éry sociálních sítí v Británii. Korunovace královny Alžběty II byla první vysílanou korunovací po 70 letech.

V jednom porušení tradice, Charles a Camilla, královnina choť, z Buckinghamského paláce ve zlaceném černém kočáru taženém koňmi, který byl postaven na oslavu Alžbětina 60. výročí. Má topení, klimatizaci, elektricky ovládaná okna a odpružení, které poskytují pohodlnější jízdu než ubytování jeho matky na její korunovaci.

Trasa dlouhá 1,3 míle (2 kilometry) je o něco kratší než trasa, kterou jela Elizabeth do Chapel Royal. Průvod projde obloukem admirality. kolem Trafalgarského náměstí a sochy Karla I., králova stětí v roce 1649; a parlamentem před jedenáctou hodinou dopoledne k náboženské modlitbě.

Zatímco Charles chce ukázat, že monarchie je v moderní, multikulturní Británii stále aktuální, řekl, že plánuje tuto instituci zmenšit. Očekává se, že korunovace to bude odrážet ceremonií, která je kratší a méně extravagantní než tříhodinová bohoslužba, která intronizovala Alžbětu II.

Velká část neocenitelných korunovačních regálií, které se používaly po staletí, by však byla součástí korunovací Karla i Camilly, včetně symbolických pěti mečů, dvou žezl a safírového prstenu panovníka se safírovým křížem posázeným diamantem.

Camilla, která bude nosit korunu královny Marie, ponese kontroverzní žezlo ze slonoviny. Británie má téměř úplný zákaz obchodu s produkty ze slonoviny a princ William, následník trůnu, vedl kampaň proti nelegálnímu obchodu s částmi zvířat.

READ  Panika, když dron zasáhne Tatarstán 800 mil uvnitř Ruska

Během slavnostní ceremonie, kterou celebroval arcibiskup z Canterbury Justin Welby, bude Charles korunován králem. S korunou svatého Edwarda, středobodem korunovačních klenotů, které si každý rok prohlížejí miliony lidí v Tower of London.

Diadém, který je inspirací pro korunovační emoji, obsahuje 4,9 librový (2,2 kilogramů) masivní zlatý rám s rubíny, ametysty, safíry, granáty, topazy a turmalíny a má fialovou sametovou čepici a hermelínový pásek. Nosila ho Alžběta při své korunovaci a předělala ho pro svého syna.

Na konci ceremonie se Karel převlékne do své lehčí císařské koruny, aby se průvod vrátil do paláce.

Na rozdíl od 5 mil (8 kilometrů) trasy, kterou Alžběta a její manžel princ Philip absolvovali v roce 1953 kolem Londýna, se Charles a Camilla vrátí cestou, kterou přišli, ale ve 260 let starém kočáru používaném při každé korunovaci od r. Vilém IV v roce 1831.

Gold State Coach, který váží 8 800 liber (4 000 kilogramů) a táhne osm koní, je známý svou notoricky tvrdou jízdou.

Alžběta to nazvala „strašným“, královna Viktorie si stěžovala na jeho „agonizující zakolísání“ a William IV – lépe známý jako Sailor King – řekl, že to bylo jako „být na lodi zmítané rozbouřeným mořem“.

„Když za ním jdeš, uslyšíš to skřípat, takže to zní, jako by jela stará loď,“ řekl Martin Oates, který ji pomohl obnovit a šel za ní jako brzdař. „Není to tak docela pračka, ale tam, kde ostatní vozidla jezdí zezadu dopředu, tohle jede ze strany na stranu.“

Pozlacený autobus je velmi těžký a může se pohybovat pouze rychlým tempem. To by mělo lidem poskytnout více času na to, aby viděli nově korunovaného krále a královnu.

Vojenské síly na přehlídce pozdraví krále a královnu v zahradách Buckinghamského paláce, po čemž zazní tři jásot od obslužného personálu.

READ  Zásobovací nádrže Spojeného království. Ruské rakety zasáhly Ukrajinu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *