Muž z Minnesoty zmizel na Ukrajině poté, co byl zadržen ruskými silami, říká máma

Jeho matka ve čtvrtek řekla, že muž z Minnesoty žijící na Ukrajině zmizel poté, co byl zřejmě zadržen ruskými silami při pokusu o útěk z jižního přístavního města Cherson.

V rozhovoru pro MSNBC Tina Hauserová řekla, že její syn Tyler Jacob (28) byl v sobotu vyvezen z autobusu směřujícího do Turecka, podle jednoho z cestujících, se kterými cestoval.

Hauser řekl, že cestující, turecký státní příslušník, řekl Jacobově manželce, že byl vyveden z autobusu na kontrolním stanovišti na Krymu ovládaném Ruskem.

Tina Hauser a její syn Tyler Jacob.S laskavým svolením Tiny Hauser

„Od té doby jsme o něm neslyšeli,“ řekla Hauserová a dodala, že věří, že je zadržován, protože je občanem USA.

„Nedělal nic špatného,“ řekla. „Snažil se tam žít se svou ženou a dcerou. Byl to jen americký občan a byl pro něj cílem.“

Dodala: „Toto byl a stále je začátek mé nejhorší noční můry. Bála jsem se, že bude zajat. Nechci ani myslet na další dva strachy, že ho nikdy neuvidím nebo že mě zabijí. Kluci.“

Hauser řekl, že Jacob se minulý rok přestěhoval na Ukrajinu se svou tehdejší přítelkyní, aby učili angličtinu. Pár se vzal v lednu.

Hauser řekl, že ona a její syn spolu pravidelně mluvili od té doby, co se nastěhovali. Naposledy jsem o něm slyšel v sobotu ráno.

Cherson, velké strategicky důležité město dvě hodiny severně od Krymu, padlo do rukou ruských sil začátkem tohoto měsíce. A odvážní Ukrajinci od té doby vyšli do ulic I když ruské síly shromažďovaly aktivisty a ovládly městské televizní věže, potraviny a zdravotnické zásoby ubývaly.

Tyler Jacob.
Tyler Jacob.S laskavým svolením Tiny Hauser

Hauserová uvedla, že je v kontaktu s americkou ambasádou v Moskvě a americkými senátory Amy Klobucharovou a Tinou Smithovou.

READ  60 let silných dešťů v jižní Číně

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí uvedla, že úředníci věděli o zprávách o Jacobově zmizení, ale odmítli je komentovat s odkazem na ochranu soukromí.

Smithová ve svém prohlášení označila příběh Jacobova zmizení za „otřesný“ a uvedla, že úzce spolupracuje s Klobucharem a ministerstvem zahraničí, „aby udělali vše, co je v našich silách, abychom našli místo jeho pobytu a bezpečně ho přivedli domů“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.