Malajský premiér Muhyiddin Yassin odstoupil

Muhyiddin Yassin (uprostřed) složil přísahu jako osmý předseda vlády Malajsie 1. března 2020.

Muhammad Rasfan | AFP | Getty Images

Podle prohlášení paláce malajský premiér Muhyiddin Yassin a jeho vláda v pondělí králi podali demisi.

přijď rezignace Malajsie bojuje s nejhorším šířením Covid-19 A ekonomický zásah z několika kol zavírání.

Palác ve svém prohlášení uvedl, že Muhyiddin zůstane premiérem „prozatímně“, dokud nebude jmenován nový vůdce. Palác v prohlášení v malajštině – které přeložila CNBC – dodala, že král věří, že volby vzhledem k vypuknutí Covidu nyní “nejsou tou nejlepší volbou”.

Malajsijský ringgit byl v pondělí vůči americkému dolaru na nejslabší úrovni za více než rok.

Před vydáním prohlášení paláce malajský ministr vědy, technologie a inovací Khairy Jamaluddin v příspěvku na svém ověřeném účtu Instagram uvedl, že kabinet podal králi svou rezignaci.

Charitativní pozice přišla na paty zprávám místních médií, že Muhyiddin odstoupí z vedoucí pozice poté, co kvůli boji mezi jeho politickou koalicí ztratil většinovou podporu v Parlamentu.

ztráta parlamentní většiny

Ale v projevu minulý pátek Mohieldin poprvé přiznal, že nemá většinu. Zkuste zvítězit nad opozicí Slibné politické a volební reformy – Jako omezení volebního období předsedy vlády na dvě pětiletá období – výměnou za podporu hlasování o důvěře.

Opozice nabídku odmítla.

Malajsie se poté ponořila do politických nepokojů náhlá rezignace Bývalý premiér Mahathir Mohamad v únoru loňského roku. Tím se otevřela cesta Muhyiddin sestaví vládu vytvoření křehké aliance.

zhoršení onemocnění covid

Podle údajů shromážděných online úložištěm Náš svět v datech je malajský denní počet případů Covid na milion lidí jedním z nejvyšších na celém světě.

Data ukázala, že na základě sedmidenního klouzavého průměru zaznamenala země jihovýchodní Asie v sobotu 620,14 potvrzených případů COVID-19 na milion lidí-šestý nejvyšší na světě a nejvyšší v Asii.

Úřady ale v posledních týdnech zrychlily tempo očkování i přes politický spor. Oficiální údaje ukázaly, že téměř třetina 32 milionů obyvatel Malajsie dokončila očkování v neděli.

Muhyiddin v pondělí uvedl, že jeho vláda nařídila více než 87 milionů injekcí vakcín proti Covid, což je „dost“ na očkování populace do konce října.

Ministerstvo zdravotnictví očekávalo, že denní infekce zůstanou vysoké a dosáhnou vrcholu v polovině září, než v říjnu klesnou na přibližně 1 000 případů denně.

READ  Elsa se stala prvním hurikánem sezóny 2021

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *