Mario Draghi, bývalý prezident Evropské centrální banky, složil přísahu jako italský předseda vlády: NPR

Nový italský premiér Mario Draghi předsedá v sobotu jeho prvnímu zasedání vlády v Římě.

Andrew Medicini / AP


Skrýt titulek

Přepnout titulek

Andrew Medicini / AP

Nový italský premiér Mario Draghi předsedá v sobotu jeho prvnímu zasedání vlády v Římě.

Andrew Medicini / AP

Mario Draghi Slavný ekonom Jelikož měl za úkol zachránit euro, složil v sobotu přísahu jako nový italský předseda vlády. Bude mít za úkol vést zemi skrze dvojí krize koronaviru a hroutící se ekonomiky.

Draghi, který dříve zastával funkci prezidenta Evropské centrální banky, složil přísahu s podporou všech politických spektrál s podporou všech hlavních italských stran kromě jedné. V sobotu složili přísahu dvacet tři členů Draghiho vlády, která zahrnovala technokraty a širokou škálu politiků.

Kromě mapování kurzu Itálie během pandemie je Draghi pověřen výdaji Téměř 240 miliard dolarůObnovovací fond, který se opakuje jednou za generaci, poskytuje Evropská unie k oživení nastávající recese. Podle agentury Reuters je italská ekonomika v nejhorším poklesu od druhé světové války.

Posílení italské ekonomiky by mohlo být přínosem pro celou eurozónu.

„Vaše zkušenost bude výjimečnou výhodou pro Itálii a Evropu jako celek, zejména v těchto obtížných dobách,“ předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen Psal na Twitteru.

Draghi by měl také vést Itálii pandemií, protože země hlásí jednu z nejvyšších infekcí na kontinentu a uprostřed zavedení vakcíny, která zasáhla většinu Evropy. Ale Draghi začal vést 67. italskou vládu od druhé světové války se širokou politickou podporou, včetně od Pětihvězdičkové hnutí proti založeníJedná se o největší skupinu v národním parlamentu.

Při výběru kabinetu si Draghi vybral čtyři členy Hnutí pěti hvězd. Osm ministerských pozic šlo technokratům, uvedla agentura Reuters, zatímco zbytek šel na strany od středo-levé po populistickou krajní pravici.

READ  Tropická bouře Earl předpovídala, že se promění v hurikán: Forecasters

Jako Analýza BBC naznačujeItalská politická scéna je rozdělená a nestabilní. Draghi je sedmým předsedou vlády v zemi za poslední desetiletí.

Drageeho předchůdce, Giuseppe Conté, Odstoupil před pouhými týdny poté, co se mezi epidemiemi utkal mezi politickými skupinami.

Draghi bude příští týden čelit hlasování o důvěře v parlament a očekává se, že s jedinou vládní stranou, která není součástí jeho vlády – krajně pravicoví bratři v Itálii – získá největší většinu v italské historii. Podle agentury Reuters však někteří členové Hnutí pěti hvězd uvedli, že by mohli hlasovat proti Draghimu a vytvořit tak vnitřní rozpory.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *