Český právník Pavel Zeman rezignoval a znovu zahájil vyšetřování podvodu proti premiérovi Bobizovi

Generální prokurátor České republiky, který před dvěma lety nařídil znovuotevření vyšetřování podvodu proti miliardářskému premiérovi, rezignuje po střetech s ministrem spravedlnosti.

Powell Zeman v pátek oznámil, že odstoupí od konce června a stane se řádným právníkem. Říkal, že tráví více času a energie řešením „útoků a sporů“ s ministryní spravedlnosti Mary Benazo. Nespracoval to a řekl, že na ostatní členy vlády nebyl vyvíjen žádný tlak.

Zeeman upoutal pozornost, když v roce 2019 zrušil verdikt zástupce úředníka, aby zrušil obvinění z podvodu proti premiérovi Andrzejovi Babisovi. Nařídil, aby byl případ zaslán zpět na policii k dalšímu vyšetřování, které stále probíhá.

Audit EU zjistil, že Bobbyho vztah s chemickými, zemědělskými a mediálními podniky je nekonzistentní a vyšetřování podvodů souvisí s obviněním z nelegálního čerpání fondů EU. Navzdory žalobě se Česká republika vyhnula jakémukoli druhu kolize práva, která potlačila vztahy mezi správcem tábora a Polskem a Maďarskem.

„Jsem relativně pevně přesvědčen, že státní zastupitelství bude pod mým vedením fungovat 10 a půl roku, což znamená, že je nezávislé,“ řekl Zeiman novinářům. Řekl, že již nějakou dobu uvažuje o rezignaci a v loňském roce se ucházel o místo soudce u Evropského soudu pro lidská práva.

Bemanova minulý měsíc kritizoval Zamana za veřejné komentování vyšetřování výbuchu v muničním skladu v roce 2014. Vláda obvinila z útoku ruské tajné služby, které vyvolaly diplomacii Konflikt s Moskvou. Bobbis v tomto případě podpořil akce Zemana.

READ  Nově zvolený tchajwanský viceprezident Hsiao Bi-khim navštívil soudy České republiky v pevninské Číně

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *