Cestovní mapa jesetera na indyref2 rozdrcena: „3000 smluv schvalujících rozdělení Československa“ | Spojené království | Zprávy

Skotská premiérka Nicola Sturgeonová vyhlásila druhé referendum o nezávislosti „vůlí země“ poté, co skotská národní strana minulý týden získala u moci čtvrté funkční období. Skotská národní strana a skotská strana zelených získali v Holyroodu celkem 72 křesel, což je rekordní účast ve volbách do skotského parlamentu o 63 procent – o 10 procent více než je průměr ve volbách do skotského parlamentu. Na posledním parlamentním zasedání vytvořila Strana zelených a Skotská národní strana většinu podporující nezávislost, přičemž první podporovala menšinovou vládu nad hlavními hlasy včetně rozpočtu.

Nyní existuje možnost, že v tomto parlamentu vytvoří koaliční vládu, což by mohlo zvýšit tlak na britskou vládu, aby schválila druhé referendum.

Po hlasování pouze premiér Boris Johnson uvedl, že by se pozornost měla zaměřit na oživení COVID-19, a ne na další referendum o nezávislosti.

Jeho vládě je jasné, že ústava Spojeného království je věnována Westminsterskému parlamentu.

Před referendem v roce 2014 podepsaly obě vlády edinburskou dohodu.

Tentokrát Sturgeon pokračuje bez ohledu na přání britské vlády.

Vzhledem k tomu, že nastane ústavní patová situace, odhalení naznačují, že by si paní Sturgeonová měla před odchodem ze Spojeného království dvakrát rozmyslet.

Zastánci skotské nezávislosti často uvádějí zkušenost „sametového rozvodu“ mezi Slovenskem a Českou republikou jako možný příklad jejich oddělení od Británie.

Stejně jako mnoho skotských nacionalistů se obhájci slovenské nezávislosti chtěli oddělit od svého většího a bohatšího partnera, částečně proto, aby mohli provádět intervenčnější hospodářské politiky.

V roce 2014 však mluvčí Skotské dělnické strany poznamenal, že „k dohodě o rozpuštění Československa bylo zapotřebí 3 000 smluv“.

Bývalý ministr práce předsednictva Strany práce ve Skotsku Willie Payne navíc zastínil plány skotské národní strany držet libru v případě nezávislosti.

READ  Euro Manganese Inc získává podporu EU pro rozvoj projektu manganu

Řekl: „Alex Salmond řekl, že Skotsko může libru používat i nadále, ale pravdou je, že měnová unie je bez politické unie téměř nemožná, a to rychle objevili Češi a Slováci.“

Mezitím ministerstvo financí poukázalo na čísla, která ukazují, že v první dekádě odtržení mezi Čechy a Slováky vzrostl protekcionismus.

Právě: referendum o nezávislosti jesetera dostalo zelenou

V letech 1993 až 2003 klesl slovenský vývoz do České republiky ze 42 procent celkového vývozu na 13 procent, zatímco vývoz z České republiky na Slovensko poklesl z 22 procent celkového vývozu na osm procent.

V současné době 59% skotského vývozu do zbytku Spojeného království.

Mluvčí ministerstva financí dodal, že euro utrpělo kvůli neexistenci politické unie na podporu měnové unie.

Řekl: „Poučení z krize eurozóny je, že nemůžete mít měnovou unii bez velké finanční a politické integrace.“

„Spojené království je již jednou z nejúspěšnějších měnových a politických unií na světě a Skotsko by k tomu mělo být lépe součástí.“

Bývalý prezident České republiky, Václav Klaus, který se zasloužil o demontáž Československa, také doporučil, aby neexistovala měnová unie, i když je dočasná.

Když byl bývalý prezident dotázán na možnost nezávislosti Skotska na akci ve sněmovně v roce 2014, uvedl, že je možné rozdělit zemi „plynulým a přátelským způsobem“, ale naznačil, že Slovensko a Česká republika tak neučinily tak. Udržování měnové unie.

Nenechte si ujít:
Andrew Marr obhájil svůj plat 400 000 liber: „Šlo to dolů“ [REVEALED]
Odhalení urážlivého uznání Evropské unie Joe Bidenem [INSIGHT]
Verdikt Amazonu zdůrazňuje problémy s Evropskou unií [ANALYSIS]

Poté, co se obě země v roce 1993 rozdělily, trvalo jen 38 dní, než se měny oddělily, přestože unie měla trvat nejméně šest měsíců, a poté byla menší země, Slovensko, nucena devalvovat.

READ  Nezmiňujte to! Lydica zakazuje slovo „olympiáda“, aby uklidnila nervy »Bulletin Borneo online

Rozhodli jsme se tedy zachovat celní unii, rozhodli jsme se zachovat zónu volného obchodu a chtěli jsme zachovat měnovou unii, “řekl pan Klaus, který je také ekonomem.

Vždy tvrdím, že jsem odborníkem na rozbíjení peněžních unií. Chtěli jsme si ponechat československého (Coronavirus) pro budoucnost, ale po šesti, sedmi týdnech jsme si uvědomili, že je to opravdu nemožné. “

Dodal: „V Evropě mi nikdo nevěřil, ale oddělení těchto dvou měn byla jednoduchá administrativní věc. Oddělení mincí nebyla událost. Lidé si další den nepamatují. Nic se nestalo.“

Rovněž uvedl, že během doby, kdy dohlížel na oddělování národů, chtěl „udělat rozdělení co nejplynulejší a nejpřátelštější, co jsme udělali“.

Trval na tom: „Náš rozvod jsme popsali jako sametový rozvod. Získat sametový rozvod je lepší než žít spolu nepřátelsky.“

Pan Klaus to uvedl na akci ve Westminsteru, kde uváděl anglický překlad své euroskeptické knihy Evropa: Shattering Illusions.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *