Potvrzení účasti Neeraje Chopry ve druhém zápase Lausanne z Diamantové ligy | Další sportovní zprávy

Potvrzení účasti Neeraje Chopry ve druhém zápase Lausanne z Diamantové ligy |  Další sportovní zprávy
New Delhi: Po zotavení ze svalového napětí, olympijský vítěz Neeraj Chopra Do akce se má vrátit v šestém kole Diamantové ligy v Lausanne 30. června.
Organizátoři tohoto slavného atletického mítinku jmenovali indickou superstar, v současnosti světovou jedničku, v hodu oštěpem.
Kromě Neeraje se v prestižní soutěži představí i další dva významní indičtí sportovci. Jason Aldrin A Srishankaroba skokani do dálky, byli přihlášeni do závodu ve skoku dalekém, čímž se zvýšilo zastoupení Indie v tomto závodě.
V hodu oštěpem se proti Česku postaví indický olympijský vítěz Neeraj Chopra Jacob Vadligish a německy Julian WeberNedávno byla zmíněna oficiální stránka soutěže.
Zlatý medailista z olympijských her v Tokiu Neeraj minulý měsíc na Twitteru oznámil, že při tréninku utrpěl svalové napětí a preventivně se odhlásil z her FBK v Nizozemsku (4. června) a ze setkání Paavo Nurmiho ve Finsku. (13. června).

Pětadvacetiletý hráč chyběl také na nedávno skončeném národním mezistátním atletickém šampionátu v Bhubaneswar.
Má také naplánovaný kurz na Zlaté tretře Ostrava V České republice 27. června.
25letý hráč vyhrál závod Diamantová liga z Dauhá 5. května hodem dlouhým 88,67 metru završil perfektní začátek sezóny.

Koná se také mistrovství světa (19. – 27. srpna) v maďarské Budapešti, které je letos hlavní událostí spolu s finále Diamantové ligy a Asijskými hrami.
Se zlatou medailí v Tokiu v roce 2021 se Neeraj zapsal do historie tím, že se stal prvním Indem, který vyhrál individuální olympijskou medaili v atletice.