Jak vypadáte ve videohovoru co nejlépe

Jak se blížíme k dvouleté hranici této pandemie, je zcela jasné, že každý může využít opakovacího kurzu, aby vypadal před kamerou co nejlépe. Pěkné osvětlení a dokonale zdobené police na knihy byly standardem pro videokonference, ale nyní se zdá, že moji spolupracovníci se příliš nestarají o skrývání přeplněných obývacích pokojů, ložnic a kanceláří. Dávno pryč jsou doby chytlavého osvětlení.

jako má ona okraj Režisér a hostitel videa, ujišťuji vás: chaotické pozadí a špatné osvětlení jsou stále velmi rušivé. Pojďme si tedy dát novoroční předsevzetí, že aktualizujeme naše nastavení videochatu: od zjišťování, kam se posadit, přes nejlepší osvětlení a výběr správného mikrofonu až po pouhé zpohodlnění.

Zde jsou mé tipy a triky, jak se opět stát nejlepším hráčem videohovorů.

rozzářit svou tvář

Je lepší začít s osvětlením Protože to určí, kde budete sedět. Otevřete okenní markýzy a vpusťte dovnitř přirozené světlo – ale nenechte všechno to světlo dopadat na vaše záda. Doporučuji, abyste měli největší zdroj světla buď přímo před sebou, nebo ne více než 45 stupňů přímo před sebou.

Uvědomte si také, že vaše obrazovka může být velkým zdrojem světla, takže upravte také jas obrazovky, zvláště pokud přijímáte hovor bez přirozeného světla. Jasná obrazovka dokáže odpálit odlesky na vaší tváři, takže budete vypadat spíše jako Casper the Ghost než jako hrdina videohovorů.

A pokud budete nosit brýle a budete mít obrazovku počítače jasnou, každý, kdo volá Zoom, se bude moci vidět v odrazech na vašich čočkách. Ztlumte obrazovku a nastavte osvětlení pod úhlem 45 stupňů – bude to vypadat mnohem lépe.

Postavte se čelem k nejjasnějšímu zdroji světla (obvykle oknu). Bude to vypadat lépe pro vás a všechny ostatní účastníky hovoru.

držte fotoaparát

Existuje pouze jeden přijatelný úhel kamery: obličejem nahoru a v úrovni očí. Váš stůl bude téměř jistě nižší než váš obličej, což znamená, že se na vás lidé budou nepříjemně dívat. Použijte stoh knih nebo vyšší židli či stůl, abyste se ujistili, že je fotoaparát ve stejné úrovni jako vaše oči. Nechcete, aby lidé měli pocit, že se na vás dívají nahoru nebo dolů.

Dělejte vše, co potřebujete, dokud nebude kamera v úrovni očí.

Před hovorem své video otestujte

Chcete, abyste na schůzce vypadali opravdu dobře – neměňte své okolí, jas obrazovky, úhel nebo účes, aby to všichni viděli. Zoom, Webex a další aplikace pro videokonference mají možnost zobrazit náhled vašeho videa před zahájením hovoru. Pokud vyberete tuto možnost, před zahájením hovoru se zobrazí náhled videa, abyste mohli zkontrolovat, jak vše vypadá. Skype vám ve výchozím nastavení zobrazí tento náhled, ale pokud používám aplikaci pro videokonference, která náhledy nemá, otevřu Foto budka Chcete-li se podívat na moje video, než zahájíte hovor.

Jakmile hovor začne, doporučuji před sebou video skrýt. Nejen, že si během hovoru budete méně upravovat vlasy nebo posouvat úhel, ale také budete méně rozptylovat sebe a ostatní. V Zoomu to můžete udělat tak, že přejedete kurzorem na okno videa, kliknete na tři tečky v pravém horním rohu a vyberete „Skrýt vlastní náhled“. Může se snadno stát, že zapomenete, že stojíte před kamerou, aniž byste si video prohlédli, takže se snažte nehrabat v nose.

Zoom a Webex mají možnost zobrazit náhled videa před zahájením hovorů, zatímco Skype vám to ve výchozím nastavení zobrazí.

Najděte si klidné místo (a vaše nejlepší sluchátka)

Většina z nás nemá příliš velké ovládání hlasitosti, ale budete znít lépe, když zavoláte někde v tichu. Mějte také na paměti, že vaše sluchátka mohou mít lepší mikrofon než váš počítač. Většina aplikací pro videokonference má ve svém nastavení nástroj na testování mikrofonu a já doporučuji shromáždit všechny mikrofony v domácnosti (ve sluchátkách je často zabudovaný) a otestovat je, abyste našli nejčistší zvuk.

V rámci uznání ostatních mějte prosím mikrofon ztlumený, pokud zrovna nemluvíte. Možná jste zvyklí na své sousedy uprostřed dne, ale na nikoho jiného. V Zoomu používám funkci, která vám umožňuje přehlasovat se při podržení mezerníku.

Testujte různé mikrofony, abyste našli nejlepší kvalitu zvuku.

Nepospíchej

Stejně jako na skutečné schůzce, jakmile se připojíte k hovoru, nemusíte vstávat a pohybovat se. Začněte s pohodlným místem k sezení nebo stání po delší dobu. I když rád sedím na posteli, zjistil jsem, že sezení na zkřížené noze po dobu delší než 20 minut pro mě není pohodlné, a tak jsem nastavení videohovoru přesunul na svůj stůl. Pokud používáte notebook, mějte nabíječku zapojenou a připravenou, když se baterie vybije. Na schůzky si také rád nosím láhev vody a šálek kávy.

Základy, které mám při videohovoru.

A na závěr: zůstaňte profesionálové, i když jste přes rok nevylezli z tepláků. 10./10. května den obyvatel pokoje Buďte vždy na vaší straně!

Aktualizace 17. ledna 2022 v 8:30 ET: Tento článek byl původně publikován 8. dubna 2020 a obsahuje drobné aktualizace, aby byl aktualizován.

READ  Prase z Halo Infinite je malá bugina • Eurogamer.net

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.