Oficiální rozlučkové návštěvy českého velvyslance Juraje Chmiela

Oficiální rozlučkové návštěvy českého velvyslance Juraje Chmiela

Jeho Excelence pan Juraj Chmil, velvyslanec České republiky v Lublani, který je ve Slovinsku od roku 2019, se vrací do své vlasti. Na konci své diplomatické mise v Lublani se setkal s politickými vůdci a zástupci vlády Republiky Slovinsko.

Velvyslanec Juraj Šmil navštívil prezidenta Slovinské republiky Natasu Burke Musar, předsedkyni Národního shromáždění Orška Klakuchara Šubančiće, předsedu Národní rady Slovinské republiky Marka Lutrice a ministra Stát Republiky Slovinsko. Úřad předsedy vlády Slovinské republiky Igora Mali a státního tajemníka pro evropské záležitosti, mezinárodní právo a ochranu zájmů Marka Stocina.

Všichni se shodli, že bilaterální spolupráce mezi oběma zeměmi je výborná a přátelská. Obě země přistupují konstruktivně k řešení problémů v regionu, Evropské unii a jejích sousedech. Hospodářská spolupráce se navzdory současným globálním problémům vyvíjí pozitivně a do budoucna je stále mnoho příležitostí. Zdůrazněn byl také význam úsilí pana velvyslance o prohloubení bilaterálních přátelských vztahů, zejména v oblasti kultury a ekonomiky.

Na závěr poděkovali velvyslanci Šmilovi za veškerou jeho podporu a pomoc, za rychlou reakci na ničivé povodně, které v srpnu zasáhly velkou část Slovinska, a za spolupráci a pomoc během pandemií Covid.

Velvyslanec nadále pořádá neformální setkání na rozloučenou v různých regionálních částech Slovinska.

Fotografie z oficiálních rozlučkových návštěv najdete v galerii.

READ  Česká národní banka tiskne k oslavě výročí nótu

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *