Škoda Rapid CNG bude brzy uvedena na trh v Indii, potvrzuje Zak Hollis

Zach Hollis nedávno tweetoval, že Škoda plánuje v Indii brzy uvést na trh čtyři nové vozy, z nichž jedním je verze Rapid s pohonem na CNG.

Škoda plánuje uvést na indický trh čtyři nové produkty v příštích 12 měsících. Prvním z těchto připravovaných vozidel bude SUV Kushaq, které má debutovat 18. dneY Březen 2021, jehož spuštění se očekává přibližně v polovině tohoto roku. Kromě Kushaqu pracuje Škoda India na novém voze s pohonem na CNG, což bylo nedávno potvrzeno na Twitteru.

Zak Hollis, ředitel prodeje, služeb a marketingu ve společnosti ŠKODA AUTO India Private Ltd, Na otázku uživatele Twitteru, zda český výrobce plánuje zavést CNG verzi Rapid v Indii, a zároveň vyjádřil další obavy. Hollis odpověděl na otázku „ano“, což znamená, že výrobce již testoval motor (y) CNG.

Očekáváme, že motor na CNG bude poprvé nabízen na voze Škoda Rapid (nebo připravovaném alternativním sedanu), protože testovací muly Rapid CNG byly objeveny v loňském roce. Je třeba také poznamenat, že Octavia má na několika mezinárodních trzích variantu CNG, která se nazývá „G-TEC“. To bychom se mohli později setkat s indickým trhem. Kromě toho očekáváme, že motor CNG od Rapid bude použit i v automobilech Volkswagen, jako jsou Polo a Vento.

V současné době je Škoda Rapid k dispozici s jedním motorem – zážehovým agregátem s přeplňováním o objemu 1,0 litru a řadovým pohonem 3. Tento motor je schopen generovat nejvyšší výkon a točivý moment 110 k a 175 Nm a je nabízen se dvěma převodovkami možnosti – manuální se šestistupňovou a šestistupňovou automatickou převodovkou.

READ  Titulky dne: Denní aktualizace zpráv z České republiky

Očekává se, že varianta CNG bude poháněna stejným přeplňovaným motorem o objemu 1,0 litru a bude přidána pouze sada CNG. Očekává se, že údaj o výkonu mírně poklesne, ale kombinovaná spotřeba paliva vzroste s velkou rezervou. Musíme počkat na oficiální odhalení, dokud neklesnou některé údaje o spotřebě paliva.

Škoda Rapid 1.0 TSI

Příchod modelů na CNG pomůže zaplnit mezeru, kterou zanechaly zastavené naftové motory. V loňském roce se Volkswagen a Škoda rozhodly nevylepšovat na BS6 kompatibilní benzinové stanice pro éru BS6, jako jsou Nissan, Renault a dokonce Maruti Suzuki. Vzhledem k tomu, že ceny pohonných hmot v poslední době dosáhly rekordní výše, na indickém trhu roste poptávka po vozidlech s nižšími provozními náklady.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *