České zprávy 23. března: Sobotní hlavní titulky

České zprávy 23. března: Sobotní hlavní titulky

Demonstrace Na pražském Václavském náměstí demonstrovaly tisíce lidí

Na pražském Václavském náměstí se sešly tisíce lidí Boj proti vládě Sobotní odpoledne proti administrativě premiéra Petra Fialy. Demonstranti pořádané Českou republikou proti chudobě a stranou PRO chtěli vyjádřit nespokojenost s vládní politikou. Akce přilákala velké davy po podobných protestech v loňském roce.

hra Machak postoupil do třetího kola na Miami Open

Český tenista Tomáš Macháč postoupil do třetího kola tenisového turnaje Miami Open po šestihodinovém deštěm odloženém utkání proti Andreji Rupljovi 6-4, 6-4. Pro Macháče to znamenalo první výhru v kariéře proti hráči z první desítky žebříčku. Macháč na 60. místě žebříčku ATP ovládl zápas, který si v klíčových okamžicích vysloužil brejky k jistotě vítězství. Prohra znamenala pro Rubelja třetí prohru s českým hráčem v této sezóně.

Kultura V Praze demonstrovaly stovky lidí po boku českého prezidenta

Zhruba 200 lidí se v sobotu ráno připojilo k českému prezidentovi Petru Pavlovi na necelé tři kilometry běhu v pražské Stromovce. uspořádány Z iniciativy Impakt, akce si klade za cíl upozornit na problémy mládeže a podpořit fyzickou aktivitu. Přítomní měli možnost jednat s prezidentem. Pavel, známý svým aktivním životním stylem, do svého rozvrhu často zařazuje sport.

Mezinárodní Čeští představitelé odsoudili teroristický útok v Moskvě

Po děsivém teroristickém útoku v Moskvě to odsoudili předseda českého Senátu Miloš Vystrýl a premiér Petr Fiala. Vystrčil zdůraznil brutalitu takových událostí a vyjádřil nejhlubší soustrast rodinám obětí. Fiala souhlasil se sentimentem a sdílel odsouzení útoku ze strany českého ministerstva zahraničí. Ruské úřady zadržely několik lidí podezřelých z odpovědnosti za Islámský stát.

Mezinárodní Slováci volili v prezidentských volbách

Slovenští voliči včetně těch, kteří žijí v České republice, se o víkendu zúčastní přímých voleb nového slovenského prezidenta. V Česku studují desítky Slováků Cestoval do malého města na sousedním Slovensku Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech na Slovensku, je tedy nutné hlasovat. Hlasování bude pokračovat do sobotní 22:00, přičemž mezi favority se považuje bývalý premiér Peter Pellegrini a bývalý ministr zahraničí Ivan Gorkoc.

READ  Češi zaútočili na virový rekord, ale evidují výrazně méně úmrtí

zvířat Zoo Praha zveřejní sekci Koně Převalského

Zoo Praha dnes veřejnosti představí svou novou Gobi expozici pro koně Převalského (specifické plemeno). Čtyři koně, návštěvníci mohou v horní části pozorovat kočky manuelské, drobné savce a plazy. Stavět se začalo loni v říjnu, aby nahradilo zastaralou expozici Panenských hradů. Zoo do projektu včetně rekonstrukcí investovala 60 milionů korun. Ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek vyzdvihl roli zoo při obnově některých koní Brzewalského do volné přírody jejich převozem do Mongolska.

APLIKACE Použití vakcíny EZKarta získává na popularitě

Novou mobilní aplikaci si podle ministerstva zdravotnictví stáhlo už asi 1,8 milionu Čechů EZKarta, který ukazuje záznamy o očkování lidí. Někteří uživatelé upgradovali z předchozí aplikace Tečka Covid-19, jiní ji nainstalovali poprvé. Kritici poukázali na to, že aplikace zobrazuje pouze loňská a čtvrtletní data, ale ministerstvo zdravotnictví objasnilo, že starší údaje nejsou hlášeny elektronicky.

Komerční Neotevřeno zůstává téměř 25 procent datových schránek

Podle České digitální informační agentury (DIA) si ze 2 milionů OSVČ v České republice zatím neaktivovalo datovou schránku ani k ní nepřistoupilo 450 tisíc. DIA plánuje dubnovou kampaň zaměřenou na neaktivní uživatele. Zprávy přijaté do datové schránky jsou považovány za automaticky doručené a budou přečteny po 10 dnech od odeslání zprávy. Téměř polovina ze 450 000 neotevřených krabic nyní obsahuje dopis finančního úřadu.

hra Česko porazilo Norsko ve fotbalové baráži

Vnitřní bezpečnost Česká vláda vyhostila ukrajinského proruského bojovníka

Česká vláda potvrdila vyhoštění ukrajinského občana Alexandra Barabanova kvůli obavám, že v zemi poslední desetiletí šíří prokremelskou a protiukrajinskou propagandu. Barabanov, který tvrdí, že je Rus, ale je držitelem ukrajinského pasu, byl prominentní postavou ve vybraných mediálních kruzích, zejména po anexi Krymu v roce 2014. Do roku 2015 dostával od ministerstva kultury za časopis 360 000 Kč ročně. Prý plné proruské propagandy.

Politika Pavel se setkal s místopředsedou EK, hovořil s AI

Předseda Petr Pavel přivítal v pátek na Pražském hradě místopředsedkyni Evropské komise (EK) Věru Jourovou. Jednali o odpovědnosti Jourové v rámci EK, včetně přípravy na červnové volby do Evropského parlamentu a regulací souvisejících s digitálními platformami a umělou inteligencí. Jourová, která působí ve volební komisi od roku 2014, potvrdila, že o třetí mandát usilovat nebude. Dohlíží na hodnoty a transparentnost v EK a řídí program Evropa připravená na digitální věk.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *