Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

Nejnovější zprávy o Rusku a válce na Ukrajině

Rusko čelí „ekonomickému zapomnění“

Ruský prezident Vladimir Putin se 20. července 2022 účastní plenárního zasedání na fóru Silné nápady pro nový čas pořádaném Agenturou pro strategické iniciativy (ASI) v Moskvě v Rusku.

Alexey Mashev | Kreml | Sputnik | prostřednictvím agentury Reuters

Několik ekonomů uvedlo, že Rusko dlouhodobě čelí „ekonomickému zapomnění“ kvůli mezinárodním sankcím a korporačním útěkům.

Mnozí vidí dlouhodobé náklady pro ruskou ekonomiku v důsledku odchodu zahraničních firem – což poškodí výrobní kapacitu a kapitál a povede k „odlivu mozků“ – spolu s dlouhodobou ztrátou trhů s ropou a plynem a omezeným přístupem ke kritickým dovoz technologií a vstupů.

Přečtěte si celý příběh tady.

– Elliot Smith

Závod BP v Gelsenkirchenu již nepoužívá ruskou ropu

Akcie BP od začátku roku vzrostly o více než 20 %.

soba obrázky | Lehká raketa | Getty Images

Aktualizace výdělků v polovině dvou čtvrtletí v úterýGenerální ředitel BP Bernard Looney uvedl, že rafinérie společnosti v německém Gelsenkirchenu již nepoužívá ruskou ropu, a to z 50 %.

Ropné velké společnosti byly jedním z několika sektorů, které výrazně snížily nebo omezily svou expozici Rusku po jeho invazi na Ukrajinu.

Koncem února, BP oznámit Uvolnila svůj 19,75% podíl v Ruskem kontrolované ropné společnosti Rosněfť.

– Matt Clinch

Blinken říká, že USA jsou „extrémně znepokojeny“ ruskou kontrolou nad ukrajinskými jadernými zařízeními

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken vystupuje na 10. výročním přezkumu Smlouvy o nešíření jaderných zbraní v sídle Organizace spojených národů 1. srpna 2022 v New Yorku.

Spencer Platt | Getty Images

Ministr zahraničí Anthony Blinken uvedl, že Spojené státy jsou „hluboce znepokojeny“ zprávami, že ruské síly obsadily jaderná zařízení na Ukrajině.

„Existují důvěryhodné zprávy, včetně dnešních médií, že Rusko používá tuto elektrárnu jako ekvivalent lidského štítu, ale je to jaderný štít v tom smyslu, že kolem elektrárny střílí na Ukrajince,“ řekl Blinken novinářům Sjednocený. Dodal, že jde o „vrchol nezodpovědnosti“.

READ  Co byste měli vědět uprostřed klimatických změn

„Samozřejmě, že Ukrajinci nemohou a nebudou reagovat ze strachu z hrozné havárie jaderné elektrárny,“ řekl.

Blinken řekl, že je důležité umožnit MAAE přístup k jaderným zařízením, aby se ochránila před havárií.

– Amanda Maciasová

Německo se dohaduje o odstavení jaderné elektrárny kvůli obavám o dodávky plynu

Z chladicí věže jaderné elektrárny Isar 2 (JE) v německém Essenbachu stoupá pára.

Armin Weigl | Photo Alliance | Getty Images

Rostoucí obavy z dopadu možného ruského plynového moratoria přiživují v Německu debatu o tom, zda by země měla na konci letošního roku odstavit poslední tři jaderné elektrárny, jak je plánováno.

Zdá se, že dveře k jakémusi rozšíření otevřely trhlinu poté, co ministerstvo hospodářství v polovině července oznámilo nový „zátěžový test“ bezpečnosti dodávek elektřiny. Má zohledňovat přísnější scénář než předchozí test dokončený v květnu, který zjistil, že dodávky jsou zaručeny.

Od té doby Rusko snížilo dodávky zemního plynu přes plynovod Nord Stream 1 do Německa na 20 % kapacity v důsledku napětí kolem války na Ukrajině. Jako důvod uvedla technické problémy, které jsou podle Německa jen záminkou ke hře na politickou moc. Rusko nedávno odebralo asi třetinu německých dodávek plynu a existují obavy, že by mohlo úplně uzavřít kohoutek.

Hlavní opoziční blok stále častěji opakovaně požaduje prodloužení životnosti jaderných elektráren. Podobné výzvy vyvolala i nejmenší strana v koaliční vládě kancléře Olafa Schultze, propodnikatelští liberální demokraté.

– Tisková agentura

Macron říká Zelenskému, že válečné zločiny Ruska nezůstanou nepotrestány

Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že podporuje omezení cen ruské ropy, když mluvil do médií třetí a poslední den summitu G7 v Schloss Elmau 28. června 2022 poblíž Garmisch-Partenkirchenu v Německu.

Sean Gallup | Getty Images Novinky | Getty Images

Francouzský prezident Emmanuel Macron v telefonátu ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému řekl, že válečné zločiny spáchané ruskými silami „nezůstanou nepotrestány“.

READ  Zpráva: Varování indických vědců o koronaviru byla kvůli nárůstu ignorována

Zdroj z francouzské prezidentské kanceláře v prohlášení napsal: „Zatímco se válečné zločiny množí, prezident republiky potvrdil svou podporu a odpor ukrajinskému lidu a oznámil své odhodlání zajistit, aby tyto zločiny nezůstaly nepotrestány.“

Během hovoru Macron, 36. výměna mezi oběma vůdci od začátku ruské války na Ukrajině, řekl, že Francie pošle na Ukrajinu tým forenzních expertů a mobilní laboratoř pro analýzu DNA.

– Amanda Maciasová

Přečtěte si předchozí živý blog CNBC zde:

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *