Spojené státy vítají nový rok šířením viru Covid, omezením oslav a problémy s cestováním

Zatímco se Spojené státy připravují na odpověď v roce 2022, národ si stanovil místo Další rekordní počet denních případů koronaviruSilvestrovské oslavy byly omezeny a cestovní plány narušila pandemie.

Spojené státy zaznamenaly rekordních 584 545 nových případů koronaviru ve čtvrtek v týdnu, kdy země překonala nové rekordy nakažených tři dny po sobě, podle analýzy dat NBC News. Ve čtvrtek byl sedmidenní klouzavý průměr nových denních případů koronaviru rekordních 342 768, což je třetí den v řadě od rekordního sedmidenního průměru.

Před tímto týdnem byl nejvyšší 7denní průměr 11. ledna 2021 na úrovni 257,583.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí omikron alternativní Tvoří 58,6 procenta všech případů COVID v zemi v týdnu končícím 25. prosincem, zatímco delta varianta představovala 41,1 procenta případů.

Podle sledovacího webu FlightAware bylo do pátečního odpoledne zrušeno více než 1 400 letů v rámci Spojených států, v rámci nich i mimo ně s více než 2 880 zrušeními po celém světě. To je srovnatelné s přibližně 1 400 zrušeními v USA za celý čtvrtek, uvedla agentura AP s tím, že celkový počet zrušení v USA od Štědrého dne přesáhl 9 000.

Tisíce letů byly zrušeny kvůli pokračujícímu chaosu v cestování o prázdninách, přičemž letecké společnosti z narušení viní šíření omikronové proměnné a špatné počasí.

Město New York, kde je rekordní počet případů Covid uprostřed celonárodního nárůstu, přivítá rok 2022 omezenými oslavami na Times Square poté, co byli v loňském roce zakázáni veselí.

„Chceme ukázat, že se posouváme vpřed, chceme ukázat světu, že New York City si tím prochází cestu,“ řekl ve čtvrtek starosta Bill de Blasio, který měl v pátek poslední den v úřadu. důvodem je vysoká proočkovanost města Omezený počet davů v maskách se letos může zúčastnit oslav.

READ  Ruští investigativní novináři zdůrazňují překvapivá zjištění týkající se otrav Putina a Navalného

Město omezilo návštěvnost na 15 000, což je na hony vzdáleno desetitisícům v letech před pandemií, která připomínala Nový rok na Times Square, aby bylo možné sledovat pád míče.

Mezitím úředníci v Atlantě již třetím rokem v řadě zrušili silvestrovskou párty s broskvovými kapkami.

„Po konzultaci s představiteli veřejného zdraví jsme učinili velmi obtížné rozhodnutí zrušit Peach Drop,“ uvedla tento týden v prohlášení starostka Keisha Lance Bottomsová. „Vzhledem k nárůstu pozitivních případů Covid-19 doporučuji všem, aby byli v bezpečí, nechali se očkovat a dodržovali pokyny CDC.“

San Francisco kvůli vlně případů zrušilo silvestrovský ohňostroj.

„I když jsme všichni pochopitelně nadšeni, že můžeme oslavit nový rok obvyklým silvestrovským ohňostrojem v San Franciscu, musíme zůstat ostražití a dělat vše, co je v našich silách, abychom zastavili šíření alternativy COVID-19 Omicron,“ starosta Londýna Breed uvedl v prohlášení. prohlášení tento týden. „Zrušením silvestrovského ohňostroje omezujeme všechny vystavení Covid-19 a zároveň zajišťujeme kontinuitu operací veřejné bezpečnosti v celém městě.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *