NASA se připravuje na misi Lucy, která bude studovat Jupiterovy trojské roje asteroidů

NASA je připravena vypustit kosmickou loď příští měsíc na první misi agentury ke skupině asteroidů poblíž Jupiteru.

Vesmírná sonda Lucy má 16. října odstřelit z rakety Atlas V ze stanice Space Canaper Space Force na Floridě. Dvanáctiletá mise je navržena tak, aby vědcům poskytla podrobný pohled na to, čemu se říká Trojské asteroidy, která sdílí své oběžné dráhy kolem Slunce s největší planetou sluneční soustavy.

Kosmická loď NASA Juno obíhá kolem Jupitera od roku 2016, ale toto bude první expedice agentury, která bude studovat dva roje vesmírných hornin v plynovém obra – jeden obíhá kolem Slunce před Jupiterem a další skupina obíhá kolem planety.

„S Lucy se s jednou kosmickou lodí vydáme na osm dosud neviděných asteroidů za 12 let,“ řekl Tom Statler, vědecký pracovník mise v sídle NASA ve Washingtonu. Řekl v prohlášení. „Je to skvělá příležitost k objevu, když zkoumáme vzdálenou minulost naší sluneční soustavy.“

Trojské asteroidy jsou pozůstatky prvotního materiálu, ze kterého byl vytvořen Jupiter a další exoplanety. Vesmírné kameny fungují podobně jako Časové kapsle z počátků sluneční soustavy, asi před 4,5 miliardami let.

Úředníci NASA uvedli, že mise Lucy by mohla poskytnout nové pohledy na historii sluneční soustavy, včetně toho, jak všechny planety vznikly a proč se shodují s jejich současným složením.

Během své 12leté mise by kosmická loď Lucy měla urazit téměř 4 miliardy mil. První asteroid se v jeho blízkosti objeví v roce 2025, kdy podle NASA proletí vesmírnou horninou v hlavním pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem.

Dalších sedm blízkých setkání s trojskými asteroidy se má uskutečnit v letech 2027 až 2033.

Mise byla pojmenována po slavných Objev částečné kostry lidského předka který žil před více než 3 miliony let. Paleoantropologové, kteří je objevili, nazývali zkamenělé pozůstatky „Lucy“.

READ  Velký meteor osvětluje norské nebe - NBC 6 Jižní Florida

„Stejně jako Lucyina fosilie poskytla jedinečný pohled na evoluci člověka, Lucyina mise slibuje revoluci v našich znalostech o původu planet a formování sluneční soustavy, včetně Země,“ Úředníci NASA napsali V souhrnu cesty.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.