Česká filmová noc v Husets Biograf 6. února 2024

Česká filmová noc v Husets Biograf 6. února 2024

Velvyslanectví České republiky v Kodani Vás srdečně zve na nadcházející Českou filmovou noc Úterý 6. února 2024 v 19:30 v Husets Biograf, Rådshusstræde 13, Copenhagen K.

Vybrali jsme únorovou nabídku Adelheid (1969), první barevný film režiséra Františka Vlačila podle stejnojmenného románu Vladimíra Körnera. Samotný příběh a mimořádný výtvarný um režiséra řadí dílo mezi nejlepší snímky poválečné doby. Nejlepší výkony předvedli také Peter Čepek a Emma Černá v hlavních rolích.

Únorovou projekcí bychom rádi oslavili mimořádnou osobnost režiséra Františka Vlacila, který by 19. února oslavil sté výročí svého narození.

poznámka pod čarou. Poznámka: Viktor Chotowiecki, člen zahraničního odboje, přijíždí na hranici severní Moravy těsně po 2. světové válce. Ve zchátralém sídle, které je pověřen správou, se setkává s dcerou továrníka, Němkou Adelheid Heidenmannovou, která čeká na deportaci. Konfliktní doba však jejich lásce ani milosrdenství nepřeje.

Zdroj: ČSFD.cz/ Traktor: tady

Více Informace o představení a vstupenkách naleznete na tento odkaz.

READ  Investiční dveře Belize jsou otevřené: premiér John Briceno

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *