Instagram vylepšuje svůj algoritmus v boji o tvůrce TikTok

Instagram vylepšuje svůj algoritmus v boji o tvůrce TikTok

zdroj obrázku, Getty Images

  • autor, Lev McMahon
  • Role, Technologický reportér

Instagram přepracovává své algoritmy doporučení v tom, co analytici říkají, že jde o pokus vydělat na strasti TikTok.

Změny v systému navrhování obsahu, zejména na Reels – jeho krátké video službě – Upřednostní původní obsah a „poskytne všem tvůrcům stejnou příležitost prorazit“.

Někteří v komunitě tvůrců však tvrdí, že změny mohou přijít příliš pozdě pro uživatele, kteří ztratili trpělivost s přístupem Instagramu k jeho funkci Reels.

v Příspěvek na bloguInstagram uvedl, že „opraví“ svůj předchozí přístup k doporučování obsahu, který upřednostňoval účty s většími sledujícími a „agregátory“, které přeposílaly spoustu obsahu jiných tvůrců.

Změny budou zavedeny během několika příštích měsíců.

Jasmine Enbergová, hlavní analytička sociálních sítí ve společnosti eMarketer, řekla, že je jasné, co měl Instagram na mysli.

„Boj o tvůrce TikTok pokračuje,“ řekla BBC.

Řekla, že vysoce personalizovaný algoritmus TikTok a stránka s doporučeným obsahem For You z něj udělaly „platformu volby“ pro mladé a začínající tvůrce, kteří chtějí dosáhnout úspěchu.

Velká schopnost propagovat virální videa, bez ohledu na to, kdo je vytváří, pomohla udělat TikTok tak populárním po celém světě – a to je to, co se Meta snaží napodobit, zejména s pochybnou budoucností svého konkurenta, přinejmenším v USA.

„Instagram se chce stát hlavní platformou pro tyto tvůrce, pokud bude TikTok zakázán,“ vysvětlila paní Enbergová.

‚nemocný a unavený‘

Ale není to poprvé, co si Meta pohrála s Instagramem – a neexistuje žádná záruka, že to bude fungovat, ať už pro tvůrce nebo fanoušky.

Věří, že změny mohou přijít „příliš pozdě“ pro ty, kteří jsou frustrovaní častými změnami platformy a algoritmů.

„Myslím, že lidé jsou nemocní a unavení z toho, jak Instagram mění věci,“ řekla.

„Miluji Instagram a tam jsem si vybudoval své publikum, ale kvůli neustálým výkyvům v dosahu a potlačujícímu růstu se nevyplatilo investovat čas,“ napsal ředitel Travis Meadors k meta aplikaci pro sdílení textu Threads.

Podle změn v nadcházejících měsících již nebudou „hromadné“ účty, které opakovaně zveřejňují obsah, který nevytvořili, nebo provádějí úpravy materiálu, zahrnuty do oblastí aplikace, kde jsou uživatelům doporučovány, jako je například Prozkoumat nebo Podavače navijáků.

Instagram také „odmění“ původní tvůrce tím, že v doporučeních, kde najdete více verzí, nahradí duplikát videa jeho originálem.

Říká se, že to nebude platit pro obsah, který je remixován nebo upraven do memu nebo parodie.

Štítky, které připisují původním tvůrcům, budou také použity na repostovaný obsah.

Instagram řekl: „Vytváření originálního obsahu vyžaduje spoustu času a úsilí, takže ti, kteří jej vytvářejí, by měli získat uznání a distribuci, i když je znovu publikován jinými účty.“

Komentář k fotce, Instagram říká, že tvůrci budou upozorněni, když budou cívky s jejich obsahem nahrazeny nebo přemístěny původním obsahem v doporučeních.

Meta není jedinou společností sociálních médií, která vylepšuje své nabídky tváří v tvář problémům TikTok.

Populární platforma pro živé vysílání Twitch – vlastněná společností Amazon – spustila pro všechny uživatele vlastní krátký video kanál ve stylu TikTok.

„Discovery Feed“ v mobilní aplikaci Twitch poskytne uživatelům přizpůsobenou, posouvatelnou směs klipů a živých přenosů, „které divákům pomohou rychle najít obsah, který si mohou užít, a pomoci streamerům je objevit, i když zrovna nevysílají.“

Mnozí nyní hledají další platformy, jako je LinkedIn, aby přilákali publikum.

Říká, že někteří cítí, že klíč k oslovení lidí v budoucnosti může spočívat v metodách minulosti a „skromném návratu k tradičnímu marketingu“, jako jsou osobní akce a setkání.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *