První pacient Neuralinku začne být znepokojen, když zařízení začne ztrácet funkčnost

První pacient Neuralinku začne být znepokojen, když zařízení začne ztrácet funkčnost

Začátkem tohoto roku se Noland Arbaugh stal prvním lidským pacientem, kterému byl implantován čip rozhraní mozek-počítač od Elona Muska Neuralink.

Devětadvacetiletý rodák z Texasu – který byl před osmi lety ochrnutý po nehodě při potápění – byl zpočátku ohromen výsledky, když se naučil pohybovat kurzorem pouze svou myslí a tyto nově nabyté dovednosti využil při hraní Civilizace VI a dokonce i Maria. Kart.

Od začátku nastavuje rekordy podle standardizovaných testů rozhraní mozek-počítač.

Ale ne vždy šlo všechno podle plánu. Jako Neuralink Později se přiznalNěkteré svody zavedené do jeho motorické kůry se postupem času začaly uvolňovat, možná kvůli vzduchu zachycenému v jeho lebce po operaci.

v Nový rozhovor s BloombergArbo si vzpomněl na hroznou zkušenost ztráty schopností, které právě získal.

„Začal jsem ztrácet kontrolu nad kurzorem,“ řekl Arbaugh. Bloomberg. „Myslel jsem, že provedli nějaké změny, a to byl důvod.“

Dodal: „Ale pak mi řekli, že mi vytáhli struny z mozku.“ „Bylo to velmi špatně slyšet. Myslel jsem, že to budu používat asi měsíc, a pak se můj výlet chýlil ke konci.“

Ta zpráva musela být obrovským šokem.

„Myslel jsem, že budou dál sbírat nějaká data, ale už se chystali přejít k další osobě,“ vzpomíná Arbaugh. „Trochu jsem plakal.“

Neuralink úzkostlivě sledoval, jak rychlost toku dat z implantátu Arbaugh postupem času klesá.

Naštěstí startup ve svém nedávném blogovém příspěvku tvrdil, že se týmu podařilo změnit algoritmus, který interpretoval signály přicházející z čipu, což vedlo ke zvýšení datové propustnosti.

podle BloombergArbaugh začal obkreslovat písmena pomocí kurzoru na svém počítači, což softwaru Neuralink umožnilo pomalu začít rozpoznávat slova s ​​nadějí, že jednoho dne bude interpretovat celé věty mnohem rychleji, než je psát písmeno po písmenu.

READ  Aplikace Google pro iOS prosily o aktualizace, které tam nejsou, ale společnost tvrdí, že to bylo kvůli chybě

Arbaugh doufá, že dá ostatním lidem v podobné situaci naději tím, že bude experimentovat s rozhraním Neuralink mozek-počítač.

„Vsadím se, že další člověk, který to dostane, se bude cítit přesně stejně jako já,“ řekl. Bloomberg. „Jakmile to ochutnáš, už nemůžeš přestat. Prostě mi to vrtá hlavou.“

on‚s Souhlasil s tím, aby čip zůstal v jeho hlavě po dobu jednoho roku jako součást pokusu, který měl primárně otestovat, zda je implantát bezpečný a nezpůsobí poškození po dlouhou dobu.

Navzdory některým počátečním překážkám už Arbo doufá, že v budoucnu rozběhne další iteraci společnosti.

„Chci povýšení,“ řekl publikaci. „Doufám, že mě zařadí do užšího výběru.“

Více o Neuralink: Neuralink připouští, že závity implantátu byly vytaženy z mozku prvního pacienta

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *