Francouzský ministr v Mali vyvinout tlak na vojenskou radu nad ruskými žoldáky

BAMAKO – Reuters

Diplomatické a bezpečnostní zdroje agentuře Reuters sdělily, že Maliho stará vojenská junta se chystá rekrutovat ruskou Wagnerovu skupinu a že Francie zahájila diplomatickou kampaň, aby ji zmařila, přičemž takové uspořádání “odporuje” pokračující francouzské přítomnosti. Přečtěte si více

Hlavní politický blok západní Afriky, ECOWAS, spolu s dalšími spojenci bojujícími proti ozbrojencům v oblasti Sahelu také vyjádřili obavy z potenciální dohody.

Maliho vojenská junta, která se chopila moci v srpnu 2020, je však v akci s tím, že Francie začala omezovat své desetiletí staré operace proti rebelům spojeným s Al-Káidou a Islámským státem v celém regionu, aby zahrnovala více evropských zemí.

V neděli ministerstvo financí označilo námitky svého souseda Nigera k možnosti uzavřít dohodu s Wagnerem za „nepřijatelné, nepřátelské a povýšené“.

Návštěva Florence Parlyové v Mali je nejvyšší návštěvou francouzských představitelů od zahájení jednání s Wagnerem.

Představitel francouzského ministerstva ozbrojených sil před návštěvou novinářům řekl, že Parly zdůrazní „vážné důsledky, pokud finanční orgány přijmou toto rozhodnutí“.

Rovněž zdůrazní, že je důležité dodržovat kalendář pro přechod k demokracii vedoucí k volbám v únoru 2022, uvedl úředník.

Francouzští představitelé označili vztah s juntou za „komplikovaný“, i když při protiteroristických operacích stále spoléhá na Paříž.

Ve čtvrtek Paris uvedla, že zabila vůdce skupiny Islámský stát v Západní Sahare na severu Mali.

Ječmen byl dříve v neděli v Nigeru, aby připravil plány na překonfigurování svých operací v regionu. Přečtěte si více

Francouzské vojenské zdroje uvedly, že počátkem měsíce francouzská armáda začala přesouvat své síly ze svých základen v Kidalu, Tessalitě a Timbuktu na severu Mali.

Francie chce přestavbu dokončit do ledna. Snižuje počet svých zaměstnanců na 2 500–3 000 z přibližně 5 000, přesouvá více aktiv do Nigeru a povzbuzuje další evropské speciální jednotky, aby spolupracovaly s místními silami.

READ  Epidemie ještě neskončila, navzdory očkování

Evropskou sílu v Sahelu zatím tvoří asi 600 vojáků z devíti zemí.

Pokrývá John Irish v Paříži; Střih Patti Felix, Kevin Levy a Daniel Wallis

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *